Понеділок, 20 Травня, 2024

Як вибрати робот-пилосос: поради експертів

Чистота в будинку – це не лише затишок, а й здоров’я всіх членів родини. Щоденна боротьба зі сміттям та пилом забирає занадто багато сил та енергії. Цю роботу можна делегувати домашньому помічнику – роботу-пилососу. Розглянемо основні моменти вибору такої побутової техніки.

Тип прибирання

Вся розумна техніка підтримки чистоти у будинку використовує алгоритми штучного інтелекту. Спеціальні датчики допомагають роботизованому пилососу уникнути падінь із висоти та зіткнень із перешкодами.

Є роботи-пилососи, призначені для сухого та вологого прибирання. Перші ефективні у боротьбі зі сміттям та пилом, але не можуть боротися з вологими та липкими плямами. Якщо ж необхідно пристрій, який зможе одночасно пилососити та мити підлогу, краще купити робот-пилосос Сяомі з функцією вологого прибирання.

Важливо: зазвичай роботизовані пилососи для вологого прибирання мають меншу силу всмоктування порівняно з сухими моделями. Тому вони не можуть використовуватися для чищення килимів. Для житла з комбінованим покриттям підлоги можна придбати два гаджети з різними функціями.

Автономність та час підзарядки

Обов’язково потрібно враховувати площу будинку. Для повноцінного прибирання великих приміщень знадобиться пристрій, який самостійно повертається на док-станцію для заряджання.

Також на потрібний час автономної роботи впливає тип покриття для підлоги. Чищення килимів вимагатиме більше ресурсу робота-пилососа.

У середньому одне прибирання займає 60-120 хвилин. Якщо ж купуєте модель з меншим запасом автономності, краще віддати перевагу пристрою з підтримкою функції швидкої зарядки. Сучасні пилососи можуть поповнити заряд енергії лише за 1–2 години.

Рівень шуму

Дуже важливий показник, що впливає комфорт використання пристрою. Прилад із рівнем шуму близько 60 дБ вважається відносно тихим, його можна порівняти зі звичайною розмовою. 70 дБ це вже ближче до шуму звичайного пилососа.

Важливо звертати увагу на цей критерій, купуючи робот-пилосос для будинку, де є тварини.

Ємність пилозбірника

Модель з великим пилозбірником буде актуальною в будинку, де мешкає багато людей або є домашні вихованці. Неправильно підібраний об’єм контейнера може обмежувати самостійність пристрою.

Також можна вибрати роботизованого помічника із базою самоочищення. Ця функція повністю позбавляє необхідності ручного очищення пилозбірника і робить процес прибирання в будинку дійсно безперервним. Власнику розумної техніки необхідно лише періодично спустошувати великий контейнер базової станції.

Насадки та витратні матеріали

Бажано купувати моделі, для яких можна без проблем придбати витратні матеріали (фільтри, щітки) або додаткові насадки.

Для приміщень з килимовим покриттям актуальною буде наявність у комплекті турбощітки. Особливо корисна така насадка для власників домашніх тварин, які «втрачають» свою шерсть.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.