Середа, 24 Квітня, 2024

Пам`ятник Олександру Довженку у Новій Каховці

Олександр Довженко – знакова людина в історії Нової Каховки, що на Херсонщині. Видатний український письменник і кінорежисер перебував у цьому місті з перервами у 1950-х рр., коли вже був знаним майстром слова. Він став свідком того, як будувалася Каховська ГЕС і сама Нова Каховка. Щоб дізнатися більше переходьте на наш сайт kherson-future.

Олександра Довженка неабияк захоплювала атмосфера масштабного будівництва, дивовижний процес перетворень. Цього діяча дуже поважають і шанують у Новій Каховці, тому поява пам’ятника на честь цієї людини – це цілком закономірне і логічне явище.

Що робив Довженко у Новій Каховці?

Найбільше Олександра Довженка цікавили прості трударі, які невтомно працювали над будівництвом гідровузла. Він ніби відчував їх енергію і бажання створити щось значуще та надзвичайне.

Саме у Новій Каховці кінорежисер написав сценарій для фільму «Поема про море», в якому зображено захопливе будівництво Каховської ГЕС. Він не просто спостерігав за будівниками, але й жив серед них, спілкувався та брав участь у найважливіших організаційних моментах. Довженко бував і на будівельних майданчиках, і в гуртожитках, і на різноманітних зборах.

Не оминув увагою відомий письменник і Дніпро. Цю річку він оспівав якнайкращим чином, адже його захоплювала її чаруюча краса, величавий спокій і природна сила.

Свою думку про будівництво, працівників, місто письменник висловлював у листах, записних книжках. У них відчувається потяг Довженка до людей, бажання бути в гущі всіх подій, брати участь у найважливіших процесах становлення міста.

Крім того, О. Довженко брав участь в обговоренні забудови Нової Каховки, вніс немало цікавих пропозицій, які були успішно реалізовані. Серед його ідей – кольорова черепиця Палацу культури у місті, встановлення монументу героям Громадянської й Другої світової війни тощо.

У 1958 році у Новій Каховці відбулася прем’єра фільму «Поема про море», дивлячись яку будівники Каховської ГЕС бачили себе у героях стрічки.

Пам’ять про Довженка у місті

Талановитого письменника та кінорежисер не забувають у Новій Каховці. Його ім’я має одна з вулиць, а також загальноосвітня школа. У місцевому музеї історії є присвячена цьому видатному діячеві експозиція.

Пам’ятник Олександру Довженку встановили у місті 22 вересня 2012 року, хоча ідея створення такого монументу була висловлена міською інтелігенцією на шість років раніше. Дата відкриття пам’ятника обрана не випадково. Тоді місто відзначало свою 60-ту річницю.

Розташували такий важливий пам’ятник для міста у мальовничому куточку – охайному парку біля Дніпра. Там люблять проводити своє дозвілля місцеві жителі, оскільки там спокійно, гарно та є можливість насолодитися міськими краєвидами.

Авторами пам’ятника стали скульптори Микола Рашевський і Володимир Потребенко. Монумент виглядає привабливо та має цікаві композиційні особливості.

Таким чином, Олександр Довженко нерозривно пов’язаний з історією Нової Каховки. Це прекрасно розуміють місцеві жителі, які не забувають відзначати внесок талановитого кінорежисера різноманітними заходами та урочистостями.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.