Неділя, 14 Липня, 2024

Проміняла небо на освоєння ІТ: історія херсонки Ірини Слекас

Фахівці ІТ-сфери мають великий попит в Україні. Все більше людей пов’язують своє життя з ІТ. Ірина Слекас одна з них. Раніше понад 10 років вона підкорювала небо, згодом твердо вирішила – розвиватися в ІТ, щоб забезпечити собі гарне майбутнє. Про кар’єру Ірини та її особливості, читайте далі на kherson-future.com.ua.

Випадково в небо

Ірина народилася в Херсоні. За освітою жінка філолог. Навчалася у рідному місті. У дитинстві вона не думала над тим, яку професію їй обирати після закінчення школи. Лише у 18 років прийшло усвідомлення, що хочеться опанувати фах, де потрібно рухатися, мандрувати.

Вплив на вибір спеціальності спричинила поїздка Work&Travel до Америки на третьому курсі університету. Вона стала великим поштовхом: жінка зрозуміла, що жити дорослим життям цікаво. Тому відразу після повернення в Україну, Ірина вирішила закінчувати останній 4 курс навчання і їхати з Херсона. Так і сталося, закінчивши університет вона знайшла роботу в столиці, й переїхала.

Коли Ірині виповнився 21 рік, вона почала працювати бортпровідницею. Це була її перша серйозна робота, яка остаточно мотивувала залишатися в Києві. Професію жінка обрала випадково. Переглядаючи вакантні посади на сайтах оголошень, Ірина розглядала різні варіанти. На очі трапилася вакансія бортпровідниці, відправила резюме, згодом передзвонили та запросили на співбесіду до столиці.

Як виявилося, це була чартерна авіакомпанія, яка займалася перевезеннями людей до Єгипту, Туреччини та інших країн. Спочатку дуже подобалося підкорювати небо, проте через 10 років роботи, жінка зрозуміла, що хоче чогось нового.

Таким чином вона рішуче задумалась над тим, що потрібно йти з авіації. З появою дитини в сім’ї, досить тяжко було поєднувати роботу з вихованням.

Кар’єра в ІТ

Раніше, жінка навіть не замислювалась про ІТ. Інколи з друзями обговорювали цю тему, для жінки ІТ здавалося занадто складним. Ірина помилково думала, що для опанування цієї сфери потрібно досконально знати математику.

У березні 2022 році, на другий місяць після нападу Росії на Україну, Ірині запропонували роботу з переїздом за кордон, але вона була до цього не готова. Тоді й закралися думки, що потрібно обирати таку роботу, яка дозволить працювати й бути поряд з сім’єю.

Прийнявши рішення, Ірина почала шукати школу чи курси, де навчають ІТ. Друзі чоловіка порадили Mate academy. Вона вступила на навчання, здобула відмінну базу, згодом знайшла роботу. У листопаді 2022 року Ірина зайняла позицію sourcer(а) та почала займатися пошуком кандидатів для закриття відповідних вакансій. Робота дуже сподобалася. Інколи буває морально тяжко, проте все вдається.

Жінка обрала професію неспроста, бо досить довго аналізувала інформацію, розпитувала знайомих. Ірина вважає, що ІТ досить стабільна сфера, на яку нічого не впливає. У ній мають велике значення цінності та повага, у фахівців постійно стабільна зарплата.

Робота в ІТ мобільна, Ірина легко може виїжджати й працювати з іншого міста, вона не прив’язана до конкретної місцевості.

Поради від Ірини

Тим, хто бажає освоїти ІТ-сферу, здобути професію, Ірина у своєму інтерв’ю dev.ua/ru/ дала кілька цінних порад.

  • Людина, яка хоче увійти в ІТ, спочатку повинна ознайомитися з професіями. Багато хто має хибне уявлення про ІТ-фах.
  • Варто заздалегідь вивчати англійську мову.
  • Важливо стежити за всіма трендами, багато читати, розвиватися, дізнаватися щось корисне для себе.
  • Впевнено йти до своєї мети, нічого не боятися. Сумніви не віра в себе, можуть все зіпсувати. Варто налаштувати себе на позитивний лад.

Опанувавши ІТ-професію, Ірина жодного разу не пожалкувала про свій вибір. Вона кожного дня з великим задоволенням працює, проводить активно час з сім’єю.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.