Середа, 24 Квітня, 2024

Історія херсонського програміста Володимира Песчаненка

Професія програміст користується великою популярністю у всьому світі, й нічого дивного в цьому немає. Інформаційні технології зайняли провідну нішу в житті людей. Оновлення та створення нових програмних рішень для ПК, телефонів та іншої техніки вимагає залучення нових фахівців. В Україні на ІТ ринку свої послуги пропонують аутсорсингові та дослідницькі компанії. У них ведуть діяльність як професійні фахівці, так і “самоучки”.

Херсонець Володимир Песчаненко добре знає особливості цієї професії, бо своє життя присвятив опануванню програмування.  На його рахунку велика кількість програм та інших корисних розробок для людей. Детальніше про шлях Володимира в ІТ, читайте на kherson-future.com.ua.

Чіткий вибір професії

Володимир Песчаненко почав проявляти великий інтерес до програмування зі шкільних років. Закінчивши школу, хлопець чітко вирішив для себе опанувати професію програміста. У 1990 році Володимир вступив до Скадовського університету, де було лише 2 комп’ютери, що унеможливлювало опанування цієї професії. Закінчивши заклад, Песчаненко вступив до ХДУ (Херсонського державного університету). Саме тоді він написав свої перші програми в MS-DOS*.

Пробувати себе в ІТ-сфері Володимир почав навчаючись на другому курсі університету. Через те, що в той час ХДУ був педагогічним вишем, його співробітники, студенти створювали програмні моделі виключно для шкіл та інших навчальних закладів. 

Наприклад, під керівництвом викладачів Песчаненко брав участь у створенні Системи комп’ютерної алгебри для шкіл, яка надавала змогу вивчати дітям тригонометрію.

Суть написаного Володимиром проєкту складалася в тому, що програма допомагала вчителю вивчати алгоритм розв’язання певної задачі. Коли користувач не знав, яку дію потрібно виконувати наступною у процесі пошуку розв’язки лінійних рівнянь, програма сама виконувала наступний крок і давала відповідні пояснення.

Модель створена для всіх

У 2004 році Володимир закінчив вищий навчальний заклад, продовжив займатися програмуванням. Захистив кандидатську, а згодом і докторську дисертації в інституті кібернетики ім. В. Глушкова. Основним напрямком дослідження були саме математичні обчислення. Після успішного захисту, Песчаненко став акціонером компанії «ЛітСофт», почав створювати універсальну модель програми, яка б дозволила розв’язувати задачі в різних предметних областях. Наприклад, програмне обчислення ПДВ.

Тут головним напрямком роботи є створення програм для блокчейну. Її відразу почали активно використовувати для розв’язання економічних задач. Простими словами, Володимир та його команда створює програмне забезпечення для криптовалюти.

Окрім цього, компанія «ЛітСофт» має на меті створення особливої економічної системи податків. Тобто зробити так, щоб прибуток держави не знижувався, але податкове навантаження для платника суттєво зменшувалося. Володимир впевнений, що таке моделювання особливо потрібне для України. В інших державах уже давно такі системи успішно використовуються.

Справжньою  гордістю Володимира є те, що він разом з колегами змогли створити алгебраїчну віртуальну машину. Апарат дозволяє проводити експерименти з різних предметів. Ця машина складається з набору інструментів та способів моделювання, які можна використовувати й для кібербезпеки. Компанія розробила унікальний авторський підхід, який дозволяє шукати вразливість у програмному забезпеченні.

Станом на 2021 рік Володимир веде активну співпрацю з компаніями США, Сінгапуру та інших країн. Іноземні компанії дуже цінують українських програмістів, створюють для них найкращі умови співпраці. Володимир продовжує розробляти програми, які несуть користь людям зі всього світу.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.