Понеділок, 20 Травня, 2024

З філолога до розробника ігор: історія успіху в ІТ-сфері херсонця Андрія Широкопояса

Херсон перлина півдня України відомий передусім як аграрний осередок, проте посідає одне з останніх місць у рейтингу розвитку ІТ-сфери. Попри це, Андрій Широкопояс уродженець нашого міста працює заради активного просування та розвитку ІТ на Херсонщині. Про кар’єру чоловіка, та його старання для міста, читайте далі на kherson-future.com.ua.

Перші кроки в ІТ

Стосунки Андрія з інформаційними технологіями розпочалися після того, як він зрозумів, що обрана професія філолога не для нього, повідомляється на сайті dev.ua/ru. Ще на першому курсі навчання в університеті, чоловік збагнув, що доскональне володіння іноземними мовами – це великий плюс, але ні професія перекладача, ані викладання йому не подобаються. Річ була зовсім не у великих доходах чи кар’єрних перспективах, Андрій прагнув знайти те, що найбільше сподобається й захопить.

У той період знайомий Андрія, відкрив власну студію й займався вебдизайном. Саме від нього чоловік дізнався як саме створюються сайти. Розпочинав з найпростішого – верстки. Загалом у Херсоні станом на 2020 рік працювало близько 30 ІТ-компаній, більша частина пропонувала для новачків курси. З таких курсів і розпочалася перекваліфікація Андрія.

Спочатку під час вивчення основної інформації видалося складно: потрібно було навчитися досконально, самостійно шукати інформацію й не чекати, поки хтось роз’яснить незрозуміле питання. Тобто головним в опануванні ІТ-професії, був самостійний пошук та вивчення інформації. Згодом ці навички стали у пригоді.

Здобувши знання початкового рівня на курсах, Андрій розпочав великий старт. Влаштувався працювати у невелику місцеву вебстудію. Там вдалося гарно відточити практичні навички верстки, одночасно опановуючи веброзробку. Навчання затягувало все більше, тому Андрій вирішив, що немає ніякого сенсу витрачати час на отримання диплома філолога. Він залишив університет і свій факультет іноземних мов, натомість сконцентрувався на веброзробці.

Перший досвід

Андрій вирішив не зупинятися на початковому рівні, тому закінчив курси РНР, після їх завершення викладач запросив його до себе в команду. Спочатку чоловік займався розробкою вебзастосунків, певний час працював із місцевими компаніями над різними фріланс-проєктами.

Згодом зрозумівши, що варто йти до більшого, Андрій влаштувався працювати до херсонської ІТ-компанії DataArt. Починав з малого, з джуніор-рівня. Протягом 3 років роботи спробував розробляти ігри, вебзастосунки, потім, остаточно вирішив сфокусуватися на мобільній розробці.

Якось друзі запросили Андрія спільно розвивати стартап, орієнтований на цифровізацію аграрного бізнесу. Оскільки у Херсоні аграрний сектор добре розвинений, рішення для фермерських господарств мали попит.

Команда розробила цілу систему, що дозволяє моніторити, проводити аналізи, оптимізувати витрати води поливальних машин. На жаль, між співзасновниками та Андрієм виникли непорозуміння, йому довелося покинути проєкт. Проте, він здобув неоціненний досвід у розумінні продукту.

Секрети успіху в ІТ-сфері

У 2019 році Андрій приєднався до ЕРАМ, розпочав разом з фахівцями південного району розробляти мобільний застосунок для європейської мережі гіпермаркетів. З перших днів у роботу довелося поринути з головою. Станом на 2021 рік команда Андрія складається з 10 ІТ-спеціалістів.

Здобути успіх у роботі Андрій зміг завдяки певним принципам:

  • Знайшов гарні можливості для освіти, обмінювався знаннями, проводив ротації всередині компанії. 
  • Вдалося здобути досвід, навчитися працювати з різними технологіями.
  • Розробив спеціальний підхід до відносин з замовниками. Для тімліда чудова змога прокачати навички командної роботи в умовах жорстких дедлайнів.
  • Створив чітку структуру та зрозумілі правила роботи в команді.
  • Легко зберіг своє оточення та місце проживання.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.