Понеділок, 20 Травня, 2024

Чим приваблює Херсонців Покровський сквер

У херсонців не так і багато місць, де можна відпочити та провести час у своє задоволення. Зазвичай, місцеві віддають перевагу набережній, парку «Херсонська фортеця», вулиці Суворова, де є лавки та інші деталі, що створюють відповідний настрій і налаштовують на приємне дозвілля. Подробиці − на сайті kherson-future.

Але ті херсонці, які мешкають ближче до історичного центру міста, полюбляють також проводити свій час у Покровському сквері. Там досить затишно та гарно, можна зустрітися з друзями та прогулятися на свіжому повітрі. Але не всі місцеві мешканці в курсі того, що було раніше на місці скверу, тому варто зупинитися на цьому питанні детальніше.

Історія Покровського скверу

Ще у 1803 році на місці сучасного Покровського скверу у Херсоні старообрядцями було побудовано невеличку, але привабливу дерев’яну капличку. Через декілька років її перебудували у храм Покрови Пресвятої Богородиці. Він користувався популярністю у місцевих жителів, справи йшли добре, поки не прийшла радянська влада.

З початком радянського періоду у житті храму настали важкі часи. Спочатку його закрили, а потім почали використовувати приміщення в інших цілях. Відомо, що там було і зерносховище, і в’язниця.

У 1948 році цей храм був підірваний. Певний час на його місці стояв пам’ятник Сталіну. З плином часу територія потрохи трансформувалася та отримувала дедалі кращий вигляд. Там було створено Піонерський сквер, який херсонці використовували найчастіше не для прогулянок, а для вигулу своїх чотирилапих друзів.

Початком Покровського скверу стало ж встановлення на місці колишньої церкви скульптурної композиції образу Пресвятої Богородиці «Покрова», яка символізує мир і злагоду. Скульптура виготовлена з білого штучного каменю, її висота сягає близько 2, 5 метрів. Скульптором виступив В. Тишкевич.

Ідея встановлення скульптури там належить Зої Бережній і жіночому клубу «Ініціатива». Цей задум позитивно сприйняв тодішній міський голова Херсона Володимир Сальдо, а також охочі допомогти херсонці.

На День матері у 2009 році образ Покрови було освячено. Деякі місцеві мешканці стверджують, що він став одним із символів Херсона.

У 2011 році сквер був названий «Покровським», а ще через рік вищезгаданий жіночий клуб разом із міською владою відкрив так звану Алею Духовності. Ця Алея являє собою 17 пам’ятних дощок, на яких зображені святині міста та вказані короткі довідки про них.

Плюси відпочинку у Покровському сквері

Херсонці так люблять відпочивати у цьому сквері, оскільки там дуже акуратна та доглянута територія. Він розташований позаду відомого Центрального РАЦСу Херсона, що робить його доволі багатолюдним у дні розпису молодят. Нерідко закохані пари там роблять свої весільні знімки. Сквер чарівний будь-якої пори року, тому фотографуватися там можна будь-коли.

Для проведення дозвілля у сквері викладені доріжки, є багато лавок, на яких можна спокійно посидіти та насолодитися природою, навколишньою красою. Окрім того, буде не зайвим ознайомитися з Алеєю Духовності та дізнатися більше про херсонські храми.

Головною цінністю Покровського скверу є, звісно ж, скульптура Покрови. Вона також цікава та привертає увагу. А на свято Покрови охочі херсонці покладають до підніжжя постаменту квіти, залишають свічки, лампадки.

Тобто херсонцям у сквері не доведеться сумувати. Є багато ідей, чим можна зайнятися там і як провести час цікаво, корисно та пізнавально. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.