Понеділок, 20 Травня, 2024

Антонівський автомобільний міст – один із найдовших в Україні

Туристи, які бували в Херсоні або поруч з ним, обов’язково мали бачити чи їхати по Антонівському мосту. Він має досить велику протяжність, відкриває прекрасний вид на річку Дніпро, забезпечує чудовий транспортний зв’язок міста з Олешками, Голою Пристанню тощо. Щоб дізнатися більше переходьте на наш сайт kherson-future.

Ті, хто їздять мостом, мають шикарну можливість насолодитися чарівним краєвидом. Особливо атмосферним місцем є міст у вечірній час. Тоді весь Херсон охоплений світлом із численних квартир, будинків, лампами біля магазинів та кав’ярень, що створює дивовижну картину.

Історія зведення мосту

Розвідувальні роботи, які потребуються перед будівництвом, були розпочаті в 1970-х рр. Після ознайомлення з територією, створення плану, робітники взялися за будівництво. Воно тривало цілих вісім років. Під час будівельних робіт їх учасники зіштовхнулися з багатьма складнощами, але завдяки наполегливості, використанню деяких технічних новинок, креативності їм вдалося виконати план.

Відкриття цього важливого об’єкту відбулося у грудні 1985 року. Тоді навіть було перерізано червону стрічку, в населення було справжнє свято, яке запам’яталося надовго. Міст вийшов легкий і зручний, виправдав численні очікування.

Не можна сказати, що створенню мосту варто завдячувати лише мостобудівникам. Свій вклад зробили херсонські підприємства, компанії, а також студенти, які провели на тому будівництві свій трудовий семестр. Можна сказати, що міст став спільним творінням населення Херсона, яким варто пишатися й сьогодні.

Першими по мосту проїхалися мостобудівники в автобусах, а також рейсовий транспорт, що прямував до Голої Пристані та інших напрямків.

Поява такого мосту значно спростила комунікацію містян з іншими населеними пунктами. Раніше вони користувалися баржами чи баркасами, щоб переправитися на інший берег. Це було дуже довго та не завжди зручно. Пошук відповідного транспорту не завжди закінчувався позитивно.

Але слід зазначити, що міст сприяв зниженню популярності річкового пасажирського транспорту, що не дуже добре відобразилося на його розвитку.

Розвідувальні роботи проходили поблизу Антонівки, в результаті чого міст й отримав свою назву. Перед вводом в експлуатацію його прискіпливо перевіряли. По ньому проїхалися величезні КамАЗи з піском, які рушили з боку Олешок, і перевірка виявилася успішною, не було виявлено ніяких проблем, тому міст було відкрито.

Характеристики Антонівського мосту

Цей міст по праву вважається одним із найдовших в Україні. Його довжина – понад 1300 метрів, а ширина – 25 метрів. Щодня за допомогою цього мосту тисячі людей дістаються свого місця призначення автомобільним шляхом. Сьогодні по ньому рухаються й особисті автівки, й фури, й рейсові автобуси.

Уздовж мосту є спеціальні пішохідні доріжки шириною понад один метр для того, щоб люди мали можливість прогулятися по ньому та отримати задоволення від виду, який там відкривається. Багато херсонців дуже полюбляють таке дозвілля та часто роблять чудові світлини там. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.