П’ятниця, 24 Травня, 2024

Найстаріший навчальний заклад Херсона

У Херсоні достатньо навчальних закладів, які мають довгу та цікаву історію. Найстарішим освітнім закладом у місті є Херсонська багатопрофільна гімназія №20 ім. Б. Лавреньова. Більше інформації – на сайті kherson-future.com.ua.

Її історія дуже довга та переповнена докорінними змінами та різноманітними історичними подіями. Гімназія має ім’я видатної постаті міста – Бориса Лавреньова, письменника та вихованця цього навчального закладу. Його роботи неодноразово слугували базою для зйомок кінофільмів, написані талановитою рукою та змогли завоювати серця не лише херсонців, але й жителів інших регіонів і навіть країн.

Історія гімназії

Спочатку цей навчальний заклад був чоловічою гімназією. Вона була заснована у 1815 році. У перший рік функціонування закладу там навчалося близько 15 вихованців. З часом їх кількість зростала.

Серед тих, хто там навчався, були представники різних верств населення. Це і діти оберофіцерів, і купців, і міщан, і багатьох інших. Навчання коштувало недорого, а деякі діти навчалися безкоштовно (діти батьків, які знаходилися на земській службі).

Навчальна програма, відштовхуючись від сучасних уявлень, тоді була просто сміховинною. Викладали Закон Божий, історію, російську словесність, французьку або німецьку мову та декілька інших предметів. Тільки з другої половини ХІХ ст. там з’явилися такі предмети, як математика, хімія, географія тощо. Ще трохи пізніше в цій гімназії почали зазначалися у розкладі філософія та логіка.

Гімназія початково забезпечувала чотири роки навчання. Трохи пізніше вона стала семирічною.

На початку 1860-х рр. у гімназії з’явилися класи для навчання приватних землемірів. У 1864 році було вирішено ввести посаду класного наставника, а незабаром там стали викладати латинську мову, що значно вдосконалило якість навчання.  

У 1923 році навчальному процесу довелося видозмінитися, позаяк частина приміщень гімназії була віддана під штаб 45-го стрілкового полку Херсонського гарнізону.

До 1944 р. школа була під номером 14. Після – їй було присвоєно №20. У 1961 році цій школі присвоїли ім’я Б. Лавреньова. З 1991 по 1996 рр. це була школа-гімназія, з 1996 року – гімназія.  

Відомі випускники гімназії №20

За роки існування гімназія випустила багатьох гідних, відомих людей. Одним із них є Євген Вікторович Тарле – історик та педагог радянських часів. Він вів активне наукове, творче життя, написав чимало книг, вагомих наукових досліджень. До речі, його ім’я носить одна з вулиць міста у Таврійському мікрорайоні.

Серед вихованців Херсонської гімназії №20 є і Марія Фортус – розвідниця, партизанка, яка брала участь у трьох війнах і завдяки своїй сміливості та мужності не поступалася тогочасним чоловікам.

Олег Юрійович Атьков – теж один із видатних випускників гімназії. Це космонавт СРСР, Герой Радянського Союзу, який у 1984 році відправився у космос і пробув там цілих 236 діб.

Окрім цих відомих постатей, найстаріший навчальний заклад випустив і інших знаних особистостей: І. Картаву, М. Андрієнка-Нечитайла, В. Бурзі, С. Бонді та багатьох інших. Всі ці відомі люди є головною гордістю гімназії №20 та свідченням того, що вона дійсно має довгу та цікаву історію.  

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.