Понеділок, 20 Травня, 2024

“Телевізійна ера” в Херсоні

Напевне кожна людина згодна з твердженням, що телебачення увійшло в наше життя міцно й назавжди. Сучасним людям мало відома історія телебачення: перші фільми, телевізори з маленьким екраном. Якщо повернутися до далекої історії, то з 1920 року в різних країнах почали інтенсивно розробляти та передавати телевізійні сигнали. У 1930 році у Німеччині почали виробляти перші телевізори. А як було в Херсоні? Про це та інше, читайте на kherson-future.com.ua.

Одеса перша

Попри низку вдало проведених дослідів, неоціненних винаходів у цій галузі СРСР нещадно відставав від західних країн. Першу, експериментальну телепередачу «обрані» люди побачили у 1936 році. Оскільки тоді про телевізійні приймачі більшість жителів країни навіть не здогадувалися.

Звичайно, радянські газети писали та знайомили людей з різними досягненнями у телевізійній галузі, проте все це було лише на папері. Розвиток телебачення відбувався повільно, але впевнено.

У повоєнні роки відбувалось активне відновлення господарства. У цей період херсонська газета «Наддніпрянська правда» на своїх сторінках друкувала звіти по відбудові. Крім цього, в газеті за 1949 рік повідомлялося, що в Одесі на базі університету зв’язку на кафедрі телебачення студенти разом з викладачами проводять роботи з конструювання, збирання та встановлення першого в місті телевізійного обладнання. У 1951 році вони успішно здійснили першу телепередачу з однієї аудиторії до іншої. У 1958 році в Одесі вперше відбувся вихід в ефір з території міського телевізійного центру.

Ентузіасти з Херсона

Наше місто трішки відставало від Одеси. У нас не було ніяких університетів зв’язку та дипломованих фахівців. Натомість були свої ентузіасти телевізійної сфери. Завдяки їм взимку 1957 року вперше було прийнято телевізійний сигнал з Одеси.

Як виявилося, на “Суднобетонверфі” змонтували щоглу. Антена була двоярусною, поверталася на 360 градусів. Встановили її на одному з міських будинків. Житель будинку Литвак придбав телевізор «Темп-2». Саме в його квартирі пролунав голос диктора Одеської телестудії, повідомляється на сайті mycity.kherson.ua.

Ідею приймання та передачі телевізійних хвиль підхопили радіоаматори херсонського крекінг-заводу. У 1957 році вони власноруч змонтували заводський телецентр з великою антеною, яку встановили на найвищу будівлю підприємства.

Прихід телебачення до Херсона

Паралельно з експериментами свої неквапливі кроки зробило міське телебачення. У 1957 році, коли встановили телевізійну щоглу та почали будувати технічні приміщення, розпочалася історія телебачення у нашому місті.

Першими фахівцями майбутнього телевізійного центру в Херсоні стали випускники Одеського університету зв’язку. В перші роки своєї роботи вони зіштовхнулися з гострою нестачею апаратури.

Розв’язати цю проблему вдалося завдяки Веніаміну Халіперу директору телецентру. Перебуваючи на виставці досягнень в Брюсселі, він домігся, щоб апаратуру, яку там представляли подарували Херсону.

Взимку 1959 року місцева газета «Наддніпрянська правда» повідомляла, що в Херсоні дуже скоро буде працювати ретрансляційний телецентр. Згодом, коли всі роботи у телецентрі були завершені, люди отримали змогу дивитися та слухати місцеві передачі. В червні 1959 року відбулося справжнє диво, у Херсонському телецентрі транслювали першу пробну телепередачу. Вже восени того ж року, центр розпочав свою роботу.

Щодо продажу телевізорів у Херсоні, вони з’явилися за два роки до того, як запрацювало телебачення. У 1957 році газета «Наддніпрянська правда» повідомляла, що у магазині №37 почали продавати телевізори від заводу «Промінь». Крім цього, в асортименті магазинів є лінзи, трубки та антени. Перші телевізори мали настільки маленький екран, що було дуже важко щось побачити, тому щоб хоча б щось розгледіти, використовували товсту лінзу.

Власників перших телевізорів дуже поважали. У них вдома щовечора влаштовували посиденьки перед екраном. Приходили сусіди, родичі, знайомі. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.