Понеділок, 20 Травня, 2024

Електровелосипед чи електросамокат: який вид транспорту краще купити?

Електровелосипед та електросамокат – два популярні засоби індивідуальної мобільності, які дозволяють пересуватися містом швидко, зручно, без шуму та забруднення повітря. Одна з ключових причин їх високої затребуваності серед покупців – значна економія, оскільки електрика обходиться в рази дешевше за бензин і дизельне паливо.

Якщо ви переживаєте про екологію і бажаєте пересуватися з вітерцем містом та околицями, може виникнути закономірне питання: краще купити електровелосипед чи самокат? Різниця між цими двома транспортними засобами є очевидною. Проте саме електровелосипед має цілу низку значних переваг. Але це зовсім не означає, що електросамокати гірші. Просто потрібно уважно проаналізувати власні очікування, потреби та бажання.

Переваги електровелосипеда перед електросамокатом

Електровелосипед має ряд переваг перед електросамокатом:

 • Велика швидкість та дальність

Електровелосипед може розвивати швидкість до 40-50 км/год і проїжджати однією заряді до 100 км. Це значно більше, ніж у електросамокату, який зазвичай їде не швидше ніж 25 км/год і проїжджає до 30-40 км.

 • Велика стійкість та безпека

Електровелосипед має два великі колеса, сидіння, кермо та гальма. Це робить його більш стійким та безпечним на дорозі, особливо на поворотах, нерівностях та під час гальмування. Електросамокат оснащений двома маленькими коліщатками, платформою та ручкою. Під час руху на швидкостях понад 15-20 км легко втратити рівновагу. А при гальмуванні є ризик отримати травми та впасти.

 • Більш комфортні поїздки

Електровелосипед дозволяє сидіти у зручній позі та регулювати зусилля на педалі залежно від рельєфу місцевості та якості дорожнього покриття. За бажання можна повністю переходити на електричну чи педальну тягу. Це знижує навантаження на ноги та спину. А ось під час тривалих поїздок на електросамокаті райдер втомлюється від постійного перебування у стоячому положенні.

 • Функціональність та гнучкість

Електровелосипед може використовуватися як звичайний велосипед без електроприводу або повністю електричний транспорт. Це дозволяє економити заряд акумулятора або вибирати оптимальний режим їзди. А ось коли на самокаті розрядиться батарея, дістатися точки призначення, відштовхуючись ногою від землі, – не найприємніший вид поїздок.

Переваги електросамокату

Незважаючи на наведені вище фактори, електросамокати також популярні серед покупців. Це зумовлено такими причинами:

 • більш доступна ціна;
 • компактні розміри та невелика вага;
 • для поїздок на відносно невеликі дистанції по місту самокат підходить ідеально;
 • їм дуже легко керувати – достатньо відштовхнутися від землі один або двічі для запуску двигуна;
 • простий у обслуговуванні.

Кому краще підходить електровелосипед

Виходячи з переваг електровелосипеда перед електросамокатом, можна дійти невтішного висновку, що він краще з таких причин:

 • дозволяє швидше і далі їздити містом, заміськими дорогами, пересіченою місцевістю;
 • більш безпечний та стабільний на дорозі;
 • дозволяє насолоджуватися комфортом від перебування у сидячому положенні;
 • навіть із розрядженою батареєю швидко дістанетеся до точки призначення, обертаючи педалі.

Поїздки на велосипеді також корисні для підтримки здоров’я та фізичної форми. А це заряд бадьорості та гарного настрою на весь день. Якщо ці характеристики для вас важливі, краще купити велосипед з електродвигуном.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.