П’ятниця, 24 Травня, 2024

Генічеський береговий маяк – символ курортного міста Херсонщини

Маяки в Україні становлять собою не лише стратегічні, інженерні об’єкти, але й пам’ятки архітектури, туристичні точки. Можна назвати немало тих із них, які спроможні здивувати кожного туриста своїм виглядом чи історією. І немало з таких незвичайних маяків знаходиться саме на Херсонщині. Докладніше – на сайті kherson-future.com.ua.

Одним із нестандартних і дуже цікавих маяків Херсонської області являється береговий маяк у Генічеську. Він не настільки відомий і популярний як, наприклад, Аджигольський, але все ж викликає зацікавленість і має свої особливості, які роблять його унікальним.

Побачити зображення берегового маяка Генічеська можна на багатьох картинах місцевих художників. Він вже давно асоціюється з цим курортним містом і чудово передає його атмосферу.

Місцеві жителі дуже шанують і люблять маяк. Він становить собою давній символ Генічеська та зображений на гербі міста. Подивитися на таку пам’ятку міста буде цікаво більшості туристів.

Історія берегового маяка

Маяк розміщений у північній частині Генічеська на березі Утлюцького лиману. Він світить вже більше століття і є мовчазним свідком багатьох історичних подій минулих часів.

Проєктом цього берегового маяка займався Фердинанд Врангель – історик, капітан, метеоролог. Будівництво було розпочате у 1874 р. Цим завданням займалися талановиті французькі архітектори. У кінці 1870-х рр. Цей об’єкт було здано в експлуатацію.

Його поява допомогла розвитку міста. У Генічеську розпочало розвиватися судноплавство, працював порт. Основним призначенням цього маяка було показувати на початок підхідного каналу, будівництво якого закінчилося на початку ХХ ст.

В історії цього маяка був період, коли він не працював. Це був час російсько-турецької війни 1877-1878 рр. Маяк тоді не працював понад 5 років, був навігаційним знаком.

Значних пошкоджень цей незвичайний символ Генічеська зазнав під час Другої світововї війни. Тоді він став жертвою бомбардувань й обстрілів. У 1944 році відбулося його відновлення. Реставраційні роботи були також проведені у 1961 році. У 1990 році там було додатково встановлено радіомаяк.

Опис маяка у Генічеську

Сама будівля маяка дуже вирізняється з-поміж побудов Генічеська. Це двоповерхова споруда білого кольору з віконцями, які виходять на море. Квадратна маякова башта знаходиться у центрі конструкції.

Головною особливістю і родзинкою цього маяка є те, що вежа має квадратну форму. В основному такі маяки будують круглими, оскільки вони омиваються морем і така їх форма допомагає витримувати шторм. Але ситуація з зазначеним об’єктом дещо інша, адже він знаходиться на березі та не контактує з хвилями. Тому форма вежі була успішно змінена, що й дало їй такий незвичайний вигляд.

Береговий маяк підноситься на 25 метрів над рівнем моря. Цікаво, що до сьогоднішнього дня світло лінз підсилює спеціальний апарат Фленеля, який привезли з Франції.  

Зважаючи на історію й особливості цього берегового маяка, побачити його на власні очі буде надзвичайно цікаво. Крім того, цей об’єкт стане прекрасним фоном для пам’ятних світлин, які можна зробити на згадку про відпочинок на Азовському морі або ж просто про візит до Генічеська.   

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.