Четвер, 23 Травня, 2024

Кіноконцертний зал «Ювілейний» − місцевий осередок культури

Кожне місто має свої культурні точки – місця, де співаки, режисери, художники, актори та інші творчі люди можуть поділитися своєю творчістю, продемонструвати вміння, таланти та плоди своєї роботи. У Херсоні також є такі місця й одним із них є кіноконцертний зал «Ювілейний», який має довгу історію та добре відомий усім херсонцям. Деталі – на сайті kherson-future.com.ua.

Поява ККЗ «Ювілейний» у місті

Будівництво цього місцевого культурного осередку розпочалося у другій половині 1960-х рр. Відповідним місцем обрали локацію на території Херсонської фортеці, куди легко можна дібратися та яка чудово відома всім містянам.

Коли роботи розпочалися і місцеві жителі побачили, що діаметр будівлі досить великий, масштаби серйозні, вони відразу зробили своє припущення щодо майбутньої споруди. Більшість стверджувала, що там буде великий стаціонарний цирк.

Але пізніше архітектурна форма будівлі стала нагадувати формений кашкет і версія з будівництвом цирку відпала, бо такий зовнішній вигляд споруди не був схожим на цирк. Такі деталі підсилювали інтерес херсонців, які хотіли скоріше дізнатися про новий архітектурний об’єкт у своєму місті.

Чим далі просувалися будівельні роботи, тим зрозуміліше ставало містянам, що їх очікує просторий кіноконцертний зал. Будівництво тривало близько двох років. Коли роботи були закінчені, першими відвідувачами стали, звісно ж, партійна еліта та представники влади. Назву «Ювілейний» зал отримав, тому що будівництво було закінчене 1970 р., а це якраз було 100-річчя з дня народження Леніна. Тому не дивно, що тоді новий споруджений об’єкт був названий саме так.

За яким же проєктом було споруджено цей кіноконцертний зал? Можливо, для багатьох херсонців стане новиною, що він являється близнюком харківської «України», яка розташовується в самому центрі міста та й зараз успішно функціонує.

У Херсоні вирішили повторити харківський проєкт, але з деяким доопрацюванням. Наприклад, в «Україні» на той час не було опалення, а також були відсутні туалетні кімнати, буфет, роздягальня. А херсонський варіант уже все це мав і став більш досконалою версією цього проєкту.

Від моменту свого відкриття кіноконцертний зал справляв позитивне враження на всіх, хто туди потрапляв. Херсонці були вражені масштабами та внутрішніми деталями. Для того часу така будівля була надзвичайно привабливою. Деякий час ККЗ «Ювілейний» був одним із найбільших залів даного напрямку на півдні країни.  

Роль херсонського кіноконцертного залу сьогодні

Будівля ККЗ у стилі модернізму сьогодні являється однією із найбільш впізнаваних і популярних в області. Там проходить чимало різноманітних цікавих заходів, концертів і виступів.

Всередині є облаштований бар, каса та все необхідне для відпочинку. Фанати кіномистецтва зможуть насолодитися фільмами та мультфільмами на великому екрані та отримати задоволення від перегляду. Кіноконцертний зал «Ювілейний» прагне задовольнити інтереси всіх херсонців, тому співпрацює з усіма компаніями, що розвиваються на українському кіноринку. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.