П’ятниця, 24 Травня, 2024

Херсонців напередодні свят закликають бути обережними з феєрверками

В останні роки використання петард та феєрверків стало невід’ємною частиною будь-якого святкування. Херсонці підривають піротехніку на дні народження, весілля, іменини з приводу та без приводу. Напередодні Нового року, коли на ринках з’явилися всі види петард, варто поставитися до такої покупки уважно. Докладніше – читайте на сайті kherson-future.com.ua.

У Херсоні діє кілька офіційних торгових точок, де можна придбати легальну піротехнічну продукцію. Вони знаходяться в деяких супермаркетах та спеціалізованих магазинах по місту. А решта, у кого дешевий товар та привабливий вибір – це приватники, які продають піротехніку на страх та ризик покупця.

В Управлінні Державної служби з надзвичайних ситуацій у Херсонській області попереджають, щоб убезпечити себе від опіків чи травм, слід купувати лише сертифіковані піротехнічні вироби. Вони обов’язково реалізуються за наявності паспорта. Якщо на упаковці відсутня інструкція, то аркуш із відповідним текстом додається до кожного виробу (обов’язково має бути український переклад). Крім цього, на виробі розміщуються відомості про обмеження у застосуванні, термін придатності та дату виготовлення, атрибути виробника, попередження про небезпеку.

Як придбати легальні феєрверки

Хороша піротехніка повинна містити назву чи умовний код виробу, артикул або каталожний номер, номер партії, дату виготовлення. Крім цього, продавці повинні мати окрему ліцензію на цей вид підприємницької діяльності та пройти відповідне навчання.

Всім любителям феєрверків слід знати, що на них чекає відповідальність за порушення тиші в громадських місцях та за застосування побутових піротехнічних виробів ближче, ніж за 100 метрів від лікарень, церков, дитячих установ, шкіл, будинків для людей похилого віку або інших громадських споруд та житлових будинків.

За порушення спокою у заборонений час (з 22:00 до 8:00 години), за винятком святкування Нового року (у ніч з 31 грудня на 1 січня), з фізичних осіб стягується штраф від 5 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а з службовців чи підприємців – від 15 до 30. З іншого боку, штрафні санкції може бути накладені судом порушення санітарних правил допустимого шуму у час доби. Іншими словами, й у денний час не дозволяється використовувати у громадських місцях обладнання, що утворює шум більше за допустиму норму (30 ДЦП).

З дітьми необхідно провести розмову про те, що хвилинні витівки можуть коштувати їм тривалого лікування в лікарні. Але головна профілактика для дітей це приклад дорослих. Тому, не нехтуйте правилами безпеки та здорового глузду, бережіть себе та своїх близьких.

Чим небезпечні петарди та феєрверки?

Важливо пам’ятати про прості правила запуску піротехніки, які допоможуть не завдати шкоди здоров’ю та життю.

  1. Не підривати поруч із легкозаймистими предметами.
  2. Уважно вивчити інструкцію: дальність польоту, часовий інтервал між запаленням та вибухом, правила техніки безпеки.
  3. Не стояти близько. Вибух петарди легко може пошкодити барабанну перетинку, а підроблені вироби – вибухнути навіть не стикаючись з вогнем.
  4. Не підривати салюти вдома, на балконі. Робити це рекомендується лише на відкритому повітрі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.