Четвер, 23 Травня, 2024

Храм ікони Божої Матері «Спорительниця хлібів» в Асканії-Новій

Популярною зупинкою багатьох людей у Херсонській області являється Асканія-Нова. Поїхати туди слід не лише задля відвідування відомого біосферного заповідника, який входить у список семи чудес України. Там є ще багато цікавих місць і мальовничих локацій. Більше на kherson-future.com.ua.

До прикладу, дуже гарним місцем і привабливою архітектурною пам’яткою є храм ікони Божої Матері «Спорительниця хлібів». Оскільки він нещодавно збудований, його вигляд відповідає усім сучасним вимогам і критеріям. Це дійсно гарне релігійне місце, яке варте уваги.

Історія появи храму

Розповідь про цей дивовижний храм в Асканії-Новій варто почати з того, що православна община там була створена у 1990-х рр. На Асканійський прихід був назначений отець Іоанн Канінець.

Він швидко зумів здобути довіру людей. До нього почали приходити для того, щоб порадитися, отримати якусь допомогу, благословення на важливі життєві кроки тощо.

Отець Іоанн відразу ж загорівся будівництвом нового храму в Асканії-Новій. І вже у 1995 році будівництво було розпочате. Проєкт був розроблений архітектором Гуменним Павлом Антоновичем. Будівництво підтримав барон Е. Фальц-Фейн, він виділив немало коштів для того, щоб це релігійне місце з’явилося та стало окрасою населеного пункту. Також на початковому етапі будівництва допомагали й деякі колгоспи Чаплинського району, окремі підприємства Херсона (Херсонобленерго, хлібзавод та інші). Отець Іоанн звертався до багатьох приватних підприємців, які теж не відмовилися допомогти будівництву храму.  

Храм сьогодні

Нині красою цього храму любуються всі місцеві жителі. Окрім того, що він являється найвищою спорудою в Асканії-Новій, його зовнішній вигляд не може залишати людей байдужими.

На фоні цього храму часто фотографуються гості населеного пункту, адже він чудово доповнює фотографію та асоціюється з Асканією-Новою. Цей дев’ятикупольний храм, побудований з червоного каменю, виглядає велично та розкішно, гармонійно вписується в навколишнє середовище та є однією з найгарніших місцевих локацій.

Діаметр центрального купола храму складає 7 м. Там є понад 5 престолів, головним з яких є перший в Україні престол на честь ікони Божої Матері «Спорительниця хлібів». На дзвіниці є 11 дзвонів, а всередині храму зберігається ікона «Спорительниця хлібів», написана одним із відомих московських іконописців і подарована цьому релігійному об’єкту скульптором Д. Тугариновим.

Для найбільш важливих і багатолюдних богослужінь побудований відкритий літній храм на честь Вознесіння Господнього. Також на території є спеціальна трапезна та різні майстерні.    

Всередині храм ікони Божої Матері «Спорительниця хлібів» теж відрізняється вишуканістю та витонченістю. Все має гарний і акуратний вигляд. Основними прикрасами там являються різноманітні світильники, свічники, ікони, привезені з різних святих місць.

Тому, якщо хтось збирається поїхати в Асканію-Нову для того, щоб відвідати заповідник, поглянути на тварин, птахів, величні дерева, то заодно буде чудовою ідеєю заглянути до вищезгаданого храму. Позитивні емоції та нові враження від поїздки гарантовані. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.