Четвер, 23 Травня, 2024

Історія головної площі Херсона

У всіх міст є особливе місце, де відбувається переважна більшість різноманітних важливих подій і заходів. Говорячи про Херсон, таким місцем є площа Свободи – центральна та найпопулярніша локація міста. Вона вже давно слугує для містян територією для прогулянки, де можна насолодитися красою посаджених квітів і динамічністю міського життя. Деталі – на сайті kherson-future.

Повз площу або через неї щодня проходить величезна кількість херсонців, бо вона розташована в центрі міста, а поруч знаходиться чимало різних популярних закладів, магазинів та структур. Взяти хоча б ЦУМ, який щоденно відвідують сотні жителів Херсона.

Історичні відомості про площу

Вперше згадка про цю площу з’явилася у середині ХІХ ст. Тоді вона мала іншу назву – Ярмаркова, що не дивно, адже тоді там відбувалося безліч ярмарок, усіляких виставок і подібних заходів. Люди приходили туди, щоб придбати різноманітні товари, а також віднайти роботу. Одним словом, життя на цій площі в ті часи буяло яскравими фарбами.

Відразу площа була величезних розмірів і лише з часом вона стала приймати той вигляд, який вона має зараз. На ній будувалися нові житлові будинки, різні адміністративні споруди, училища тощо.

На початку ХХ ст. на ній було зведено водонапірну вежу, яка відповідала за водопостачання всього Херсона та мала висоту понад 20 метрів. Але через приблизно 50 років її було знесено, оскільки вона вже не могла виконувати попередні функції, мала непривабливий вигляд.

Площею Свободи вона стала вже в 1917 році. Однак деякий час її всі називали «Народною». У другій половині ХХ ст. в центрі площі з’явився пам’ятник В. Леніну, з яким і досі у багатьох херсонців є весільні фото. У 2014 р. його було знесено містянами.

Замість колишнього монументу там відкрили пам’ятник Небесній сотні. В цей день там зібралися тисячі жителів з усієї Херсонської області для того, щоб вшанувати пам’ять загиблих.

Сучасна площа Свободи

Херсонці вже не перший рік наголошують на тому, що площа, в тому вигляді, в якому вона є зараз, не надто прикрашає місто. З фактом, що вона потребує реконструкції, суттєвих змін згодна і влада. Але суперечки щодо того, яким змінам там бути, тривають і сьогодні.

Одні виступають за те, щоб площа мала основний задум – вшанування тих, хто поклав своє життя за свободу. Інші ж не бажають, щоб таке місце асоціювалося лише з сумними подіями, думками та хочуть, щоб площа залишалася центром усіх розважальних та ключових подій міста.

Будівлею, яка стала основною на площі Свободи, варто назвати Херсонську обласну державну адміністрацію. Вона яскраво виділяється на фоні інших міських споруд.

До цієї головної площі міста можна легко дібратися громадським транспортом у звичайний день. У передноворічні свята саме на цій площі встановлюється головна ялинка міста, до якої приходить ціла купа херсонців. Мабуть, у майже кожного з них є пам’ятна світлина біля новорічної ялинки в Херсоні. Містяни дуже люблять зимові свята та радіють, коли в місті з’являється ця зелена красуня.  

Таким чином, можна сказати, що центральна херсонська площа має довгу та цікаву історію. З уст жителів міста можна вислухати чимало веселих і позитивних спогадів про це місце. Буде добре, якщо ми всі зможемо підтримувати таку пам’ять, знати історію та підкреслювати цінність цієї площі.  

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.