Неділя, 14 Липня, 2024

Профілактика хвороб печінки: що мають знати жителі Херсона?

Сучасний світ диктує нам нові умови для життя. Неправильне харчування, надмірне споживання газованих напоїв на основі підсолоджувачів, пальмова олія, добавки в харчових продуктах — все це накладає негативний відбиток на різні системи організму. Особливо сильний вплив виявляється на печінку, яка є в людському організмі фільтром шкідливих речовин.

Захворювання печінки все частіше виникають у людей різного віку. При цьому багато хворих з патологічними змінами цього органа часто не пред’являють жодних скарг, відзначають тільки періодичне відчуття тяжкості в правому підребер’ї.

Що викликає хвороби?

Існує кілька причин, які спричиняють захворювання печінки.

 • Перенесені вірусні інфекції: віруси гепатиту.
 • Зловживання спиртним. Коли людина вживає алкоголь, печінка запалюється, без лікування це може призвести до цирозу.
 • Пошкодження печінки, спричинені прийманням ліків.

Симптоми що вказують на проблеми з печінкою

Найчастіше хворі скаржаться на:

 1. Відчуття постійної слабкості, втоми. Одна річ, коли в людини проблеми зі сном, вона важко й виснажливо працює, а її раціон — бідний та одноманітний. Тоді, звісно, втома має конкретну причину. Але інша річ, коли зі сном усе добре і харчування повноцінне, та людину долає втома.
 2. Поганий апетит, різка втрата ваги.
 3. Тупий, переймоподібний біль у правому підребер’ї, що іноді віддає в правий бік.
 4. Жовтушність шкіри та склер.
 5. Зміна кольору калу та сечі. Це відбувається через те, що на тлі неправильної роботи печінки порушується відтік жовчі.
 6. Відчуття гіркоти й неприємного присмаку в роті. Воно виникає також через порушений відтік жовчі. Адже якщо неправильно працює печінка, страждає не тільки шлунок, а й жовчний міхур.
 7. Нудоту, блювотні позиви. Найчастіше ці симптоми проявляються після їди, коли печінка не може впоратися з їжею. Коли орган не виконує своє завдання, токсини не знешкоджуються і йдуть у травний тракт, кров, спричиняючи сильну інтоксикацію організму.

Важливо розуміти, що симптоми можуть у кожної людини відрізнятися, все залежить від особливостей організму і хвороби.

Лікування та профілактика хвороб печінки

Пам’ятайте, хворобу не можна запускати. Якщо ви помітили в себе симптоми, необхідно звернутися до лікаря. Він проведе необхідні дослідження і призначить вам лікування. Існує велика група препаратів, які використовують. До них відносять гепатопротектори, жовчогінні види, холікінетики. Перейшовши за посиланням https://apteka911.ua/ua/drugs/holosas-d3164 ви зможете придбати ефективний препарат на рослинній основі, який допомагає впоратися з хворобою.

Профілактику захворювань печінки повинні проходити навіть здорові люди. Її суть полягає в певних діях.

 • Необхідно стежити за своєю вагою. Пам’ятайте, жир накопичується в клітинах печінки, пошкоджуючи їх. Ожиріння веде до цирозу. Якомога більше рухайтеся, почніть займатися розтяжкою, гімнастикою, харчуйтеся правильно. Не варто зловживати жирними, смаженими стравами.
 • Не приймайте безконтрольно лікарські препарати. Багато засобів можуть давати серйозні ускладнення.
 • Відмовтеся від шкідливих звичок. Припиніть вживати алкоголь, пити каву, яка також завдає колосальної шкоди органам.
 • Якщо в людини цукровий діабет, вона має контролювати його перебіг, інакше в майбутньому можуть бути проблеми з печінкою.
 • Дотримуйтесь усіх рекомендацій свого лікаря, не займайтеся самолікуванням.

Пам’ятайте, здоров’я потрібно берегти змолоду! Не лінуйтеся, стежте за собою, і ваш організм відповість вам міцним здоров’ям, відмінним самопочуттям.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.