Понеділок, 20 Травня, 2024

ТОП-5 місць для туристів, які можна відвідати у Каховці

Для справжнього мандрівника питання «куди поїхати?» актуальне у будь-яку пору року. І хоча головна візитна картка Херсонщини – морські курорти, регіон цікавий туристам не лише рекреацією. На території нашої області є чимало міст, де приїжджі можуть цікаво провести час та відкрити для себе багато нового. У цьому огляді ми розглянемо невелике містечко, розташоване за 85 кілометрів від обласного центру. У минулі часи тут проводився один із наймасштабніших фестивалів України – «Таврійські ігри», а завдяки відомому бренду з виробництва кетчупів, що працює на території, населений пункт охрестили помідорною столицею України. Мова йтиметься про Каховку. Що цікавого можна в ній побачити – читайте на сайті kherson-future.com.ua.

Монумент «Легендарна тачанка»

Незалежно, приїхали ви до Каховки цілеспрямовано або виявилися тут проїздом, кожному туристу насамперед порадять побачити головну пам’ятку міста – монумент «Легендарна тачанка». Величних розмірів пам’ятник, розташований у степу за Каховкою, справді вражає своїми масштабами та красою.

Бронзову четвірку коней під керівництвом трьох червоноармійців було вилито у  Ленінграді в 1967 році і відкрито в Каховці до річниці Жовтневої революції. Вісімдесятитонний монумент розміщений на штучному кургані та символізує популярне у 20-х роках XX століття озброєння червоноармійців – чотириколісну бричку з кулеметом.

На сьогоднішній день монумент знаходиться у переліку об’єктів культурної спадщини національного значення, що заносяться до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. А для самих кахівчан пам’ятник є одним із улюблених місць для фотосесій.

Варто зазначити, що у Каховці також існує міжнародний байкерський фестиваль, названий на честь легендарного монументу. Щороку в Каховці збираються сотні любителів мототранспорту з усієї України та близького зарубіжжя. Обов’язковим пунктом програми є колективне фото на тлі “Тачанки”.

До речі, на території міста є ще одна цікава пам’ятник – «Дівчина у шинелі». Скульптура також символізує історичне минуле періоду громадянської війни, особливо жінок – учасниць військових битв.

Міська набережна

В наш час не кожне місто може похвалитися гарною та затишною набережною. У Каховці вона розтягнута на три кілометри, являючи собою паркову зону вздовж річкового масиву, насаджену різними деревами: дубами, кленами, тополями, акаціями, туями, платанами.

Проте каховська набережна може похвалитися не лише природною красою. Наприклад, саме тут розташована величезна арена, де до 2008 року проводився популярний фестиваль естрадної музики «Таврійські ігри». Поруч із площею розташовується пірс, до якого тоді причалювали два пароплави, де на час фестивалю проживали вітчизняні та іноземні зірки.

Неподалік фестивальної площі можна побачити кілька цікавих пам’яток та арт-об’єктів:

  • Камінь закоханих із металевою кованою конструкцією, куди наречені в день одруження приковують замочки;
  • Лавка примирення – лава зі зміщеним донизу центром, здатна помирити всіх, хто присяде на неї;
  • Гармата-пам’ятник ЗІС-3 – символ перемоги у Другій світовій війні;
  • Пам’ятний знак на честь кримськотатарської фортеці Іслам-Кермен;
  • Арт-об’єкт «Я люблю Каховку».

Крім цього, на набережній працюють кілька затишних кафе, звідки відкривається мальовничий краєвид на Каховське водосховище.

Козацький сквер

Ще одна туристична локація, розташована на набережній, яка заслуговує окремої уваги. У Козацькому сквері турист може побачити скульптуру кошового отамана Війська Запорізького Івана Сірка, бандуриста Козака Мамая, пам’ятний знак гетьману Богдану Ружинському. А нещодавно на території скверу посадили саджанець, вирощений із жолудя знаменитого 700-річного Запорізького дуба – Національного дерева України, під яким Іван Сірко з козаками писали знаменитого листа турецькому султану.

Регулярно в цьому місці каховські козацькі спільноти проводять різні тризни та патріотичні заходи. Мета подібних акцій – виховання підростаючого покоління, данина пам’яті нашим предкам та популяризація козацької культури серед населення. Наприклад, на таких заходах козаки регулярно пригощають усіх бажаючих традиційною козацькою стравою – кулішем, приготованим у казані просто неба.

Найбільший герб міста на бруківці

Минулого року Каховка встановила Національний рекорд України, створивши найбільше зображення герба на тротуарній плитці. Розміри зображення становлять 8 на 10 метрів загальною площею 72 квадрати.

Досягнення було зафіксовано Експертною радою Національних рекордів України та не має аналогів за масштабом роботи.

Мурали Каховки

Також у Каховці можна зустріти кілька цікавих робіт монументального мистецтва розпису на стіні. Поряд із міською набережною, на будівлі КНС, кілька років тому херсонська арт-група зобразила два міфологічні світи – підводний і надводний. Таким чином абсолютно сіра і непримітна будівля перетворилася на витвір мистецтва.

Крім того, на території стадіону цього року з’явився перший в Україні мурал на тему критичного мислення. За задумом художників картина відображає важливість боротьби з дезінформацією та вміння її аналізувати. І глянувши на зображення, вам справді буде над чим подумати.

Ще один цікавий мурал розташований на території центрального ринку. На маленькій сірій стіні митець показав англійську вулицю ХІХ століття. Робота вийшла яскравою і привертає до себе увагу. Тому щодня біля неї можна зустріти чимало охочих сфотографуватись.

Як бачимо, Каховка – цікаве місто зі своєю історією та традиціями. При цьому населений пункт вміє дивувати туристів та відкритий для гостей будь-якої пори року.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.