Понеділок, 20 Травня, 2024

Відмінності пускових та пуско-зарядних пристроїв

Технічний прогрес, що стрімко йде вперед, значно спростив життя. Вже не потрібно думати, як завести автомобіль. Повернув ключ запалення, і електроніка сама все зробить. Але бувають ситуації, коли реакція двигуна відсутня. Знайти водія з прикурювачем, який готовий витратити свій час на допомогу, не так просто. Залишати машину посеред вулиці теж не хочеться. Для запобігання таким випадкам вигадали спеціальні прилади: пускові та пуско-зарядні. У чому їх відмінності розберемося нижче.

Пусковий пристрій

Говорячи простими словами це літій-іонний акумулятор, схожий на повербанк, але має високу струмовіддачу. У піку за короткий проміжок часу (частки секунди) видає кілька сотень ампер. Цього достатньо для іскри, яка запускає стартер.

Захищений від переполюсування та від короткого замикання. Не боїться повного розряду та розрахований на велику кількість циклів заряду-розряду. Компактний, легкий, його можна використовувати для заряджання гаджетів. Зручно брати з собою в дорогу, а підзарядка можлива від мережі або прикурювача.

Пуско-зарядний пристрій

Із самої назви зрозуміло, що такі прилади здатні не тільки запустити двигун, а й зарядити АКБ в авто. У свою чергу вони поділяються на два типи: швидкі та стандартні пуско-зарядні пристрої для акумуляторів. Перші призначені для заповнення ємності акумулятора за короткий проміжок часу (до 4 годин). Зручно, коли поспішаєш і потрібно швидко відновити АКБ. Другі видають менший струм, тому заряд триває до 14 годин. Залежно від типу роботи бувають:

  • Трансформаторні – всередині встановлений випрямляч, що перетворює змінний струм на постійний, і видають його в заданих параметрах акумулятору. У потрібний момент відключаються чи вимагають стороннього втручання. Прилади прості та зрозумілі у використанні, довговічні. Єдиний недолік – габарити.
  • Інверторні – подають малі імпульси високочастотного струму. Процес заряджання повністю автоматичний. Здатний очистити пластини акумулятора від сульфату свинцю та відновити його після глибокого розряду. Компактні прилади можна підібрати в каталозі Алло в Одесі, але потрібно бути готовим, що їхня вартість велика.

Вибираючи ПЗП для автомобіля необхідно виходити зі своїх потреб

Стаціонарні моделі надійні, їх вистачає надовго, але постійно тягати за собою такий пристрій розумно лише власникам вантажних автомобілів та за наявності проблем із двигуном, системою запуску. Зручно ними користуватись мешканцям приватних будинків. Компактні пускові пристрої корисні в міських умовах, коли поїздки часті, але на короткі відстані, акумулятор не встигає нормально заповнити заряд. Також вони потрібні при постійному витоку струму, який неможливо виправити.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.