Понеділок, 20 Травня, 2024

Де херсонці можуть отримати IT професію

IT індустрія одна з найрозвиненіших галузей, яка розвивається та розширюється з кожним днем. І до того ж це один із найприбутковіших видів діяльності. Айтішники, як їх називають у народі, отримують чи не найвищі зарплати, порівняно з іншими професіями.

Станом лише на 2018 рік у Херсоні була тисяча IT співробітників заробітна плата, яких коливалася від 300 до 2500 доларів США.

На розвиток IT ринку кожного міста чи країни впливає рівень і різноманітність освіти, що надається в даній сфері. У Херсоні профільну освіту в сфері IT можна здобути у трьох вищих навчальних закладах. Більше на нашому сайті kherson-future.com.ua.

Херсонський національний технічний університет

ХНТУ є вищим навчальним закладом країни, який готує спеціалістів з технічних професій, у тому числі в IT сфері.

З’явився цей виш у 1959 році. І причиною для цього стала бавовна. На той час у Херсоні працював найбільший у Європі бавовняний комбінат, який катастрофічно потребував висококваліфікованих фахівців. Крім комбінату в той самий часа у Херсоні розпочалося будівництво Каховської ГЕС. Місто та область розросталися стрімкими масштабами і виникла ідея створення технічного університету. На той час у місті проживало майже 160 тисяч осіб. 50 з яких були робітниками та службовцями. Усі вони здобували вищу освіту в Києві, Одесі. Але це завдало шкоди продуктивності заводів та фабрик. Потрібно було якось поєднувати роботу та навчання. І тоді на базі Херсонського текстильного комбінату було відкрито філію Київського технічного інституту легкої промисловості. Це був перший крок на довгому шляху до створення власного технічного університету.

Спочатку у філії навчалися заочно, це дозволяло здобути освіту не відриваючись від роботи. Перше очне відділення набрало лише 75 студентів. У 1961 році їх вже було 150. У міру зростання популярності філії вона розширювалася. Ставало більше кафедр, з’явилася бібліотека, лабораторії фізики та неорганічної хімії. І професорський склад теж був дивовижним. Суцільно кандидати наук та доценти. На початку 60-х було лише 4 спеціальності. Усі вони стосувалися легкої промисловості.

В 1963 році херсонська філія набула нового господаря в особі Одеського технологічного інституту ім. М.В. Ломоносова. Новий покровитель привів разом із собою нові спеціальності, що дозволило залучити в майбутньому більше абітурієнтів. В 1965 році у ВНЗ було вже десять кафедр.

Лише 1995 року в університеті з’явилися такі спеціальності, як «комп’ютерні системи та мережі», «економічна кібернетика», «програмне забезпечення автоматичних систем».

Шлях вивчення комп’ютерних наук був довгим. Це та дисципліна, на розвиток якої потрібне пристойне фінансування. Оскільки світ IT технологій не стоїть на місці. І щоб випускати конкурентоспроможних фахівців, потрібно мати потужну та сучасну базу. Комп’ютеризація університету призвела до успіхів. Було оновлено парк сучасної комп’ютерної техніки, створено локальні системи. У 2007 році в університеті створили окремий Інтернет-центр. Загальна кількість комп’ютерів у ВНЗ була понад тисячу. У 2003 році студенти університету змогли створити та захистити п’ять комп’ютерних програм. Кількість патентів у роки досягла 55 штук.

ХНТУ став одним із найпровідніших університетів міста з навчання комп’ютерних технологій.

Херсонський державний університет

ХДУ один із найстаріших вишів міста. Його заснували у 1917 році на базі евакуйованого під час Першої світової війни Юріївського інституту. 1919 року його перейменували на Херсонський педагогічний інститут. За роки свого існування виш зазнав багато змін, змінював назви. Припиняв свою роботу під час Другої світової війни. У 2004 році на базі вишу з’явилися Науково-дослідний інститут інформаційних технологій. Фахівців у IT сфері готують на факультеті комп’ютерних наук, фізики та математики. Всім охочим освоїти цю сучасну професію потрібно подавати документи саме на цей факультет.

ХДУ має великі міжнародні зв’язки – Іспанія, Франція, Польща, США, Німеччина, Великобританія. Все це дає змогу переймати досвід іноземних університетів. Хоча з матеріально-технічної бази він, мабуть, поступається ХНТУ.

Хоча в іншому виш має все необхідне для успішного та приємного навчання – облаштовані кампуси, корпуси, спортзал, басейн, гуртожитки.

Херсонська філія Національного університету кораблебудування ім. Адмірала Макарова

1967 року було вирішено відкрити філію НУК у Херсоні. Спочатку у філії готували переважно майбутніх фахівців у сфері кораблебудування. Коли НУК отримав статус національного університету, його херсонську філію реорганізували у філію Українського державного морського технічного університету. У міру того як змінювалися назви головного університету, змінювалася і філія. Лише 2021 року херсонську філію НУК перейменували на Херсонський навчально-науковий інститут НУК ім. Адмірала Макарова. Головний корпус НУК знаходиться у Миколаєві. У місті корабелів це один із найкращих вишів. Таким чином херсонці мають можливість отримати диплом кращого вишу Миколаєва, не виїжджаючи зі своїх рідних країв.

Поряд із базовими кораблебудівельними професіями, виш готує фахівців у сфері комп’ютерного програмування. ВНЗ надає всі форми навчання – бакалавр, магістр, спеціаліст, денна форма, вечірня, заочна. Кожен зможе знайти для себе слушний час.

Головним мінусом подібних вишів є наявність великої кількості сторонніх предметів, які до комп’ютерного програмування або взагалі не мають відношення, або дуже віддаленого. Але на них все одно йде безліч часу, за ними потрібно складати іспити. Інша справа приватні школи, які навчають безпосередньо мовами програмування без зайвої «води».

IT школи

Велика увага завжди приділялася IT школам. На початку 2000-х навчання в таких школах коштувало дорожче, ніж в університетах. Але потім воно стало практично однаковим. До того ж в  IT школах ви вивчаєте лише обрану IT професію, без жодних зайвих предметів. Та й матеріально-технічна база в таких школах завжди була кращою, ніж у вишах. Оскільки вони зосередили свою увагу лише на цьому. І важливим чинником є час. Навчання в IT школах набагато коротші, ніж у вишах. Це дозволяє освоїти заповітну професію і почати працювати вже через кілька місяців. Тоді як на вищу освіту підуть роки.

У Херсоні до початку окупації російськими військами у 2022 році працювало п’ять основних IT шкіл. Кожна з них представляла практично ідентичний набір інформації, що вивчається — мережеві технології, розробки, комп’ютерна графіка, робототехніка, ігри, базові мови програмування. Випускники IT шкіл отримували знання, яких було достатньо для успішного працевлаштування. Плюс, під час навчання студенти збирають своє перше портфоліо, яке є кращим підтвердженням їхньої кваліфікації, ніж диплом.

Ще один важливий плюс IT шкіл – можливість навчатися з самого дитинства. Програми розроблені таким чином, що навіть дитині середньої школи будуть зрозумілі всі тонкощі програмованого світу.

З початку світової пандемії в мережі все більше почали з’являтися пропозиції щодо віддаленого навчання IT. Будь-які курси, онлайн-школи тощо обіцяють за два дні навчити робити сайти та навчити веб-дизайну. Коли українці були змушені перевести дітей на онлайн навчання у зв’язку з воєнними діями та пандемією, то стало зрозуміло наскільки воно малоефективне. А що вже казати про таку не просту справу, як комп’ютерне програмування. Купівля будь-яких онлайн курсів з IT це марна трата грошей. Хоча є скептики, які вважають, що й IT школи це шахрайством. Нібито це знецінює шляхетну працю айтішників. Хоча, який сенс сидіти п’ять років в університеті та вивчати всю програму програмування у розтягнутому вигляді, коли це можна вивчити швидше.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.