Понеділок, 20 Травня, 2024

Перший незалежний телеканал Херсона

Поява телевізорів практично прив’язала людей до своїх будинків. Кінотеатри стали відходити на другий план. Багато любителів фільмів віддали перевагу домашньому комфорту, атмосфері кінотеатру. Крім кінотеатрів, ТБ витіснило і радіо. За допомогою телевізорів до населення почали доноситися усі головні новини країни. Хоча раніше радіо навіть п’єси транслювали.

Окреме місце приділялося місцевим телеканалам. І на жаль, не найвигідніше. Досить малий відсоток населення під час розквіту телебачення віддавали перевагу місцевим каналам. Великою популярністю користувалися всеукраїнські канали. Здебільшого це було спричинено тим, що місцеві телеканали мали гірше спонсорування, ніж всеукраїнські.

Але в історії Херсона був телеканал, який зміг пристосуватись до змін. Більше на нашому сайті kherson-future.com.ua.

Народження «Суспільного»

Новий херсонський телеканал, як і багато хто в ті часи, не мав якоїсь оригінальної назви. Його створили на основі Національної загальної телерадіокомпанії України, до її складу входили й інші теле та радіоканали, які вели мовлення у Херсонській області.

Першу телепередачу херсонці побачили у травні 1959 року. До вересня мовлення каналу було нерегулярним. Тоді наповнюваність практично всіх телеканалів була недостатньою для їхнього регулярного мовлення. Лише у вересні 1959 року новий канал став постійним гостем у будинках херсонців. Лише за два роки вони почали транслювати програми в режимі онлайн. Упродовж 20 років херсонський телеканал показував лише чорно-білу «картинку». Із програмою теж було досить мізерно.

Зі здобуттям країною незалежності канал отримав свою першу назву «Скіфія». Такий вибір барвисто відображав багату історію херсонського краю і важливість Скіфів у ній.

Перші телепередачі оновленого телеканалу «вийшли у світ» у травні 1991 року. У Радянському Союзі вихід будь-якої передачі чи фільму потрібно було узгоджувати з облтелерадіокомітетом. Уряд жорстко контролювалося, що постачалося в телевізори людей. Велике значення надавали силі впливу телебачення на людей. І така «витівка» «Скіфії» стала ознакою звільнення телебачення від впливу держави. Після цього на каналі з’явилася перша інформаційно-розважальна телепрограма.

У 2019 році «Скіфію» перейменували на «UA: Херсон». Своє мовлення телеканал не припиняв аж до захоплення міста та телевежі окупантами. Росіяни відразу почали трансляцію своїх каналів, для блокування отримання правдивої інформації про ситуацію в країні. Незважаючи на це, наприкінці травня 2022 року телеканал знову перейменували – «Суспільне Херсон».

В етері

Мовлення телеканалу завжди було цілодобовим. Що досить зручно для людей з безсонням та ранніх пташок. Здебільшого ефір канал наповнений соціально-громадськими, культурними програмами.

До основних програм належали – «Новини», «Ранок на Суспільному», «Сьогодні. Головне», «Кіношкола вдома», «Своя земля», «Тема дня» та інші передачі на найрізноманітніші теми. У 2022-2023 роках більшість тем для програм стосувалося військової реальності та життя херсонців під час та після окупації міста.

Крім стандартного мовлення, «Суспільне Херсон» мовить ще й у цифровому форматі, що дозволяє дивитися його з будь-якої точки України та світу. Не всі місцеві телеканали мали нагоду перейти на «цифру». Знову ж таки це пов’язано з недостатнім фінансуванням. Але без цифрового мовлення вони залишаються обмеженими кордонами своїх областей.

В епоху панування соціальних мереж «Суспільне Херсон» має свої сторінки у всіх провідних соціальних мережах. Там дублюються всі важливі новини та резюмуються головні програми телеканалу. З новою назвою телеканал отримав новий логотип. Раніше це була ліва половинка кола яскраво-блакитного кольору. «Суспільне Херсон» залишило форму, але розфарбувало її у вигляді половинки кавуна – негласного символу області.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.