Понеділок, 20 Травня, 2024

Колесо огляду в Херсоні почали демонтувати: вже немає двигуна та кабінок

Минулими вихідними на території парку «Херсонська фортеця» стартував демонтаж колеса огляду – єдиного в обласному центрі. Про це на своїй сторінці у соцмережі розповів місцевий активіст Борис Романченко. За його словами, вже розібрано електричні двигуни, редуктори приводу механізмів та частину кабінок. І хоча мешканці міста закликали міську владу зберегти атракціон, їхньої думки не дослухалися. Докладніше про це читайте на сайті kherson-future.com.ua.

Причиною демонтажу оглядового колеса вважається його аварійність. Втім, власник атракціону цю інформацію спростовує: у вересні 2021 року та січні цього року проводили планові експертизи конструкції, які підтвердили, що «чортове» колесо перебуває у справному стані.

Але це все одно не переконало чиновників у мерії, які передчасно розірвали договір із орендарем, хоча він був розрахований ще на рік. Все тому, що на території «Херсонської фортеці» планується створення урбан-парку – локації вуличних культур, в який, на думку чиновників, колесо огляду не вписується.

Як порівняння Борис Романченко ставить приклад атракціону у Відні – відкритому ще позаминулому столітті. Як зазначає херсонець, для мешканців австрійської столиці це колесо огляду є однією з візитівок. І незважаючи на вік конструкції, до неї ставляться дбайливо та проводять регулярний ремонт.

Нагадаємо, колесо огляду в парку «Херсонська фортеця» функціонує з 1970-х років. Разом із демонтажем конструкції під видалення потрапили й 50 дерев на цій території. Як повідомив мер міста Ігор Колихаєв, урбан-парк будуватиметься за програмою президента «Велике будівництво». Такі локації з’являться і в інших обласних центрах країни.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.