Вівторок, 18 Червня, 2024

У Каховці досі не вирішено, що буде встановлене на місці пам’ятника Фрунзе

Два з половиною роки в самому серці каховської набережної стоїть постамент, де раніше був пам’ятник Михайлу Фрунзе. 2019 року його демонтували в рамках закону про декомунізацію, але міська влада досі не може дати однозначної відповіді, що буде розміщено на місці скульптури червоного командира. Докладніше, на сайті kherson-future.com.ua.

2020 року місцевий підприємець Ігор Бжезицький запропонував виготовлення та встановлення в цьому місці пам’ятник Дмитру Куликовському – засновнику Каховки. Проект передбачав вилити бронзову скульптуру, яка за стилістикою нагадує монумент дюку де Рішельє в Одесі. Бізнесмен не називав точних термінів реалізації своєї ініціативи, проте запевнив, що всі кошти буде зібрано з приватного капіталу.

Але через півроку міськрада відмовила Бзежицькому. Як прокоментували ситуацію у відділі архітектури, підприємця не влаштувало умова вибирати найкращий варіант проєкту монумента на конкурсній основі, як цього вимагає закон.

Через деякий час міськрада приймає рішення оголосити конкурс на встановлення скульптурної композиції на місці демонтованого пам’ятника, в якому міг взяти участь будь-який бажаючий. На розгляд було подано два варіанти: ескіз човнового вітрильника та годинника. Шляхом голосування у соціальних мережах, перемогу здобув другий проєкт.

Проте чимало городян висловили думку, що краще взагалі нічого на цьому місці не встановлювати. А бетонну тумбу – просто демонтувати, облагородити територію лавками та клумбою.

Як підсумок, до кінця ще не вирішено, чого чекати на цьому місці. Адже за словами головного архітектора міста Сервіназ Джепарової, на встановлення композиції з годинником потрібно чимала сума – 350 тисяч гривень. А чи буде її виділено з місцевого бюджету – поки невідомо.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.