П’ятниця, 24 Травня, 2024

7 років з дня загибелі Кузьми Скрябіна: що у Херсоні нагадує про талановитого співака

Рівно сім років тому всю Україну сколихнула новина про смерть співака Андрія Кузьменка (Кузьми Скрябіна). Він повертався на своєму автомобілі з концерту у Кривому Розі та на великій швидкості зіткнувся з молоковозом. Внаслідок цього зіткнення співак загинув одразу на місці від отриманих травм. Його творчість змогла завоювати серця багатьох українців, адже велика кількість його пісень є дуже душевними та проникливими. Щоб дізнатися більше переходьте на наш сайт kherson-future.

У Херсоні доволі багато фанатів цього талановитого артиста. Кузьма часто бував не лише у Херсоні, але й в інших містах Херсонщини зі своїми концертами, даруючи радість і позитив численним слухачам. Таку щиру та справедливу людину, видатного українського співака не могли якимось чином не відзначити у Херсоні.

Яке місце у Херсоні пов’язане зі Скрябіним

Згадати про Кузьму Скрябіна херсонці можуть, прогулюючись по вулиці Суворова. Саме там, на фасаді будинку під номером 3 є дуже гарний мурал, на якому зображено відомого співака на фоні Станіславських гір.

Мурал виконаний надзвичайно детально та якісно. Якщо хтось з херсонців ще не бачив цього місцевого мистецького об’єкта, це слід обов’язково виправити найближчим часом.

Ініціаторами такого розпису у Херсоні стали фанати співака. Вони бачили інші мурали, присвячені Скрябіну і хотіли зробити щось подібне у своєму місті. До цього питання підійшли серйозно та відповідально.

Ескіз майбутнього муралу узгоджували з мамою Кузьми. Вона давала поради щодо портрета сина та допомагала підібрати відповідні слова з пісні, щоб розмістити їх поруч.

Скрябін зображений усміхненим і щасливим, а поруч написані слова з пісні «Шукав свій дім»:

«Не треба було йти далеко, не треба було йти так довго, земля, де бігав ти маленьким, є твоїм домом…»

Місцем для розпису стала стіна Будинку художньої творчості, місцевої пам’ятки архітектури. Директор пішов на зустріч активістам і дав дозвіл на створення муралу, зробивши свій внесок у появу такого оригінального розпису у Херсоні. Створювали мурал художники зі столичної арт-студії, яким вдалося прекрасно зобразити співака та окремі деталі зображення, що роблять його цікавим і привабливим.

Зв’язок Скрябіна зі Станіславом

На муралі зобразили співака на фоні Станіславських круч і не випадково, адже саме там він знімав свій кліп на пісню «Місця щасливих людей». Ця місцина є справжнім природним скарбом Херсонщини, має значний туристичний потенціал. Щороку там буває дуже багато людей не тільки з Херсонської області, але й з інших регіонів України.

Високі схили, прекрасна водна гладь, широка зелена територія – все це ідеально підходить для створення кліпів. Там влаштовують весільні фотосесії, малюють пейзажі, організовують романтичні прогулянки.

До речі, у Станіславі теж є гарний мурал із зображенням Кузьми Скрябіна, який створили місцеві жителі.

Отож, на Херсонщині не забувають про легендарного українського артиста, якого, на превеликий жаль, вже немає з нами. Але його пісні завжди будуть нести глибокий сенс і відкликатися у серцях багатьох. А херсонці кожного разу згадуватимуть про його творчість, проходячи повз мурал на мальовничій вулиці Суворова.  

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.