Понеділок, 20 Травня, 2024

Будинки Гольденберга та Медведєва у Херсоні

Гуляючи по Херсону, можна помітити немало різних цікавих, гарних історичних споруд. Одні з них збережені краще, виглядають більш привабливо, інші мають вищий рівень занедбаності, але все ж вони мають свої особливості, становлять культурну цінність. Деталі – на сайті kherson-future.com.ua.

Такими, що привертають увагу пересічних херсонців, варто назвати будинки Гольденберга та Медведєва. Попри свій вік, вони мають окремі деталі, які можуть зацікавити будь-якого містянина. Окрім того, їх історія також досить незвичайна та багата.

Будинок Гольденберга

Будинок відомого підприємця Гольденберга є одним із найбільш примітних і витончених міських забудов. Він знаходиться на вулиці Старообрядницькій (колишня назва – Комсомольська). Ця споруда побудована в архітектурному стилі еклектики. Це означає, що в ній поєднані декілька різних архітектурних елементів, а стилістичне оформлення було підібрано мимовільно, із власних міркувань архітектора. Такі будівлі хоч і не мають стилістичної цілісності, але завжди виглядають привабливо та виділяються на фоні інших.

Ця архітектурна пам’ятка обкладена цеглою, декорована у мавританському та романському стилі. Загалом, вона має символізувати розкіш, але час її не пошкодував і її вигляд не настільки довершений, як це має бути.

На початку минулого століття ця будівля була приміщенням відділення Санкт-Петербурзького комерційного банку. Зараз – це Херсонське управління Державного казначейства України, а також комерційний банк.  

Будинок Медведєва

Інша архітектурна будівля, яку варто розглянути, це будинок Медведєва на вулиці Петренка. Власником її був заможний купець, Зиновій Медведєв. До його власності належав лісозаготівельний завод. Проживав він у будинку не сам, а у доволі дружній і великій компанії дружини та шістьох дітей. Пізніше він переїхав до Москви, а після нього власниками будівлі були різні люди й навіть назвати точну їх кількість неможливо.

Будувалася споруда як житлова, тому під час будівництва враховувалися смаки майбутнього господаря. Побудована вона була на початку ХХ ст. в еклектичному стилі та з яскраво вираженими елементами бароко. Хоч і пройшло понад 100 років, її краса та витонченість прослідковується і сьогодні. Якщо розглядати будинок зблизька, можна помітити дивовижної краси деталі, на які можна дивитися доволі довго. Барокові деталі додають цьому архітектурному об’єкту пишності та повітряності, не перевантажують його сприйняття.

З 1957 р. там розміщується державний архів Херсонської області. Всередині збереглася голландська піч Медведєва, а також декілька інших цікавих предметів. Те, що в цій будівлі знаходиться архів, дуже логічно та правильно, адже там дійсно панує відповідна атмосфера, відчувається історія. Але все ж окремі частини будинку потребують ремонту, бо є надто зношеними.  

Отже, якщо хочеться поглянути в Херсоні на гарні будинки з цікавою історією, то слід відвідати саме вищезгадані варіанти. Вони слугують прикрасою міста, його пам’яттю, а такі місця варто побачити власними очима хоча б один раз. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.