Четвер, 23 Травня, 2024

Фото-тур: які місця у Херсоні стануть найкращим фоном для спогадів

Відкриваючи для себе якесь нове місто, більшість людей прагнуть зробити декілька світлин на згадку про перебування у ньому. Звичайно ж, фотографуватися варто у місці, яке буде асоціюватися з тим чи іншим містом, нагадувати про нього. У Херсоні також є декілька відповідних локацій, які найкращим чином зможуть стати фоном на світлинах і будуть нагадувати про це затишне південне місто. Далі – на сайті kherson-future.com.ua.

У кожного херсонця є власні улюблені місця у місті й погляди на найвдаліші локації для створення світлин можуть значно різнитися. У цьому матеріалі зібрано ті об’єкти, які найчастіше згадуються містянами та найбільше асоціюються з Херсоном.

Очаківська та Московська брами

Що нагадає про Херсон краще, ніж його історичний символ? Напевно, нічого. Тому фотографуватися у місті варто починати саме з Очаківської та Московської брами.

Вони являють собою частину комплексу Херсонська фортеця. На вигляд вони майже ідентичні, мають зовні незначну різницю. Тому якщо часу небагато, можна з легкістю відвідати або Очаківську, або Московську браму та зробити там світлину на пам’ять.

Ці брами є пам’ятками архітектури національного значення. Південні ворота (Очаківські) були збудовані через 5 років після заснування міста, можна лише уявити, скільки всього вони пережили.

Архітектурний стиль – класицизм, споруда має наскрізний проїзд, де є сходи, якими можна піднятися на вали, зруйновані та відновлені у радянський період. Очаківські ворота, дивлячись на їх зовнішні ознаки та призначення, символізували силу й випромінювали елегантність, вони виглядали непорушно та цілісно. Ця брама мала гарантувати проїзд зі сторони Очакова крізь вали.  

Московські ворота були побудовані тоді ж, коли й Очаківські. Свою назву отримали через те, що дороги, які вели з Херсонської фортеці, вказували на Москву чи Петербург. Їх ще називають Північними воротами.

У 1787 році через Московські ворота до міста в’їхала імператриця Катерина ІІ у супроводі численної свити. Цим ця брама запам’яталася херсонцям найбільше.

Вулиця Суворова

Переважна більшість тих, хто вперше приїздить до міста, обов’язково відвідує вулицю Суворова – серце старого Херсона. Вона добре відома кожному херсонцю, там розташовано чимало історичних будівель і цікавих локацій, де можна зробити світлину на пам’ять.

Наприклад, на цій вулиці є будинок колишнього банку Товариства взаємного кредитування. Він виглядає надзвичайно розкішно та входить у перелік найгарніших споруд Херсона. Ця пишно декорована будівля, побудована у стилі еклектики точно зможе прикрасити світлини будь-кого, хто там побуває.

Проєкт цієї споруди було створено архітектором А. Свариком. Цікавою та дуже помітною деталлю архітектурної композиції являється скульптура двох жіночих фігур, яка знаходиться на самій вершині будівлі.

Також на цій вулиці знаходиться дім самого Суворова. Але він має не найкращий вигляд, тому подивитися та поцікавитися будівлею варто, а от зробити якісну та гарну світлину навряд чи вийде.

Якщо є бажання зробити фото саме на вулиці, десь на лавці чи гуляючи ввечері Херсоном, то для цього найкраще підходить саме вулиця Суворова. Вона має привабливий вигляд, відрізняється затишком й особливою атмосферою, яку можна відчути лише тоді, коли відвідаєш її. Як це б дивно не звучало, але вулиця створює настрій, там хочеться гуляти містом і насолоджуватися дозвіллям.

Набережна

Було б дивно побувати у місті, розташованому на березі Дніпра й не відвідати Набережну. Саме там гостям Херсона вдасться зробити чудові світлини на згадку про це місто.

Хоч вона й невелика, але має доглянуту територію. Там приємно прогулятися ввечері, просто посидіти на лавці та полюбуватися хвилями. Херсонці одноголосно стверджують, що набережна – це одне з найгарніших місць у Херсоні.

Там нерідко проводять різні міські заходи, адже атмосфера дійсно приємна та налаштовує на позитивну хвилю. Плюс у тому, що завітати на набережну у Херсоні можна у будь-яку пору року. Там завжди гарно та затишно,  на що подивитися.

На цій набережній встановлено одну з головних пам’яток міста, його символ – «Фрегат», пам’ятник першим кораблебудівникам. Він був побудований у 1970-х рр. на честь перших кораблів Чорноморського флоту – лінкору «Слава Катерини» та фрегату «Георгій Побідоносець».

Висота цього пам’ятника складає близько 15 метрів. Його створено з бетону, граніту та листової міді. Над створенням цієї визначної херсонської пам’ятки працювали такі талановиті скульптори й архітектори, як В. Шкуропад, Ю. Тарасов, І. Білокур, І. Сікало, В. Потребенко.

Художній музей

Якщо є бажання зробити у Херсоні світлину на фоні гарної, незвичайної будівлі з історією, яка обов’язково запам’ятається, то слід відвідати художній музей імені О. Шовкуненка. Він виглядає надзвичайно розкішно та дуже добре зберігся.

Зовнішній вигляд музею не залишить нікого байдужим. Ця витончена будівля колишньої міської думи зможе прикрасити будь-яку світлину. Споруда має величезне значення для міста, багато хто асоціює місто саме з художнім музеєм. Він є важливим культурним осередком міста, там зберігається дуже багато цікавих експонатів, які зможуть вразити навіть найбільшого скептика.

Не варто думати, що вся краса музею знаходиться тільки зовні. Всередині цієї помпезної будівлі є дивовижі просторі зали та витончені сходи, які також зможуть прекрасно доповнити світлини гостей Херсона.

Катерининський собор

Однією з архітектурних прикрас міста є також Катерининський собор, який слугуватиме чудовим фоном для світлин. Там часто фотографуються молодята, адже і сам храм, і територія довкола нього виглядає доглянутою та привабливою.

Перший камінь собору заклали ще у 1781 році. Його відвідувала сама імператриця Катерина ІІ.

Споруда відповідає такому архітектурному стилю як класицизм, має багато цікавих і витончених деталей, які прикрашають будівлю та роблять її особливою.

Прогулянка територією собору – це одне задоволення. Там ростуть різноманітні квіти та дерева, є лавки, на яких можна посидіти та насолодитися атмосферою.

На цьому перелік місць Херсона, де можна зробити світлини на згадку про це місто закінчується. Саме вказані локації найбільше розкривають це прекрасне місто на півдні України та зможуть стати прикрасою на світлинах. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.