Понеділок, 20 Травня, 2024

Готель «Лондонський» − один із найкращих у Херсоні в ХХ ст.

У кінці ХІХ-на початку ХХ ст. у Херсоні добре розвивався готельно-ресторанний бізнес. Оскільки місто було губернським центром, а також серйозним осередком економіки та культури, туди часто приїздили люди з різних регіонів країни, які могли легко собі дозволити проживання у гарному готелі. Щоб дізнатися більше переходьте на наш сайт kherson-future.

Серед найвідоміших херсонських готелів того часу треба назвати «Європейський», «Лондонський», «Новий Берлін», «Київський», «Центральний». Загалом, їх налічувалося понад десяти.

Чи не найкращі умови проживання пропонував своїм гостям готель «Лондонський», який привертав увагу не лише гарним виглядом, комфортом, але й доступними на той час цінами.

Цікаві історичні факти про готель

«Лондонський» входив до найкращих готелів міста та міг здивувати гостей теплим прийомом і чудовою ціновою політикою. Він успішно функціонував до початку 1940-х рр.

Будівля для цього готелю була зведена у кінці ХІХ ст. Що стосується архітектурних стилів, то основним напрямком була еклектика з елементами бароко. Це придало споруді дивовижного шарму, який можна помітити й сьогодні, адже вона збереглася та слугує нині приміщенням для Департаменту фінансів Херсонської обласної ради.

Вже той факт, що цю будівлю було обрано для розміщення такої серйозної міської структури говорить про те, що вона справді виглядає гарно та привертає увагу. Подивитися на цю пам’ятку архітектури можна на розі вулиць Потьомкінської та Пилипа Орлика.

У «Лондонському» зупинялися заможні люди, найчастіше – службовці та ділові особи. Але бували там і звичайні мандрівники чи ті, хто були гостями міста.

Умови готелю «Лондонський»

Номерів готель мав близько дванадцяти. Всі вони мали чудовий вигляд, комфортні меблі, притаманний тому часу інтер’єр. Також там додатково пропонували стоянку для карет чи машин, якщо в ній була необхідність.

Окрім того, готель був з електрикою, там можна було скористатися телефоном. Саме через ці умови готель вносили до списку найбільш зручних у місті.

При готелі був ресторан, який набув особливої популярності серед студентів, торговців різних крамниць та інших економних жителів міста. Причиною цього було те, що у ресторані основний акцент робили на комплексні обіди, їжу, яка швидко та легко готувалася.

Тому серед постояльців з великими гаманцями майже не було прихильників цього ресторану. Вони обирали більш пафосні та престижні місця, яких також вистачало у Херсоні на той момент.

Щоб продемонструвати основні принципи ресторану готелю «Лондонський», краще його пізнати, можна переглянути меню, яке було опубліковане на початку ХХ ст. в одній із популярних місцевих газет. Там пропонувався борщ з ватрушками, риб’ячі котлети, пульпети в сметані, телятина тощо. Із солодкого можна було замовити суфле з яблук.

На обід з двох обраних страв і чашечки гарячої кави людина витрачала 40 копійок. Удвічі більшу ціну платили ті, хто замовляв чотири страви, каву, а також вино.

Тобто ціни у готелі були досить низькими, що й підкуповувало небагату частину херсонського населення. Така цінова доступність і гарні умови для проживання і зробили «Лондонський» одним із найкращих місць для зупинки у місті.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.