Вівторок, 18 Червня, 2024

Історична екскурсія вулицею Перекопською

Однією з найвідоміших вулиць Херсона є Перекопська. Цю вулицю складно назвати тихою та спокійною, адже там завжди активний транспортний рух, багато людей і на ній розміщено чимало важливих, популярних об’єктів міста. Докладніше – на сайті kherson-future.com.ua.

Ця вулиця розташувалася у Дніпровському та Суворовському районах Херсона. Вона входить у маршрути багатьох херсонських автобусів і тролейбусів.

Історія цієї вулиці є однією з найцікавіших у місті, тому її краще розглянути детальніше.

Які назви раніше носила вулиця Перекопська та чим відрізнялася

Наприкінці XVIII ст. на місці сучасної, динамічної вулиці стояло безліч солдатських казарм і землянок. Головним підтвердженням цього є детальний план міста за 1792 рік.

Водночас там розташовувався ринок, який виглядав хаотично та не мав привабливого вигляду. Але місцевим жителям було вигідно здійснювати покупки там, тому ринок функціонував приблизно до 1945 року.

Через те, що на вулиці розташовувався ринок, вулиця з середини XIX ст. отримала назву Базарної. Проміжок між сучасним проспектом Ушакова та валами Херсонської фортеці називався Пестелевським бульваром на честь В. Пестеля, який був цивільним губернатором Херсонської губернії до 1845 року. Ці дві частини вулиці були незабаром об’єднані.

Ріст вулиці був стрімким і на початку ХХ ст. вона нараховувала цілих тринадцять кварталів. Остаточно вулиця сформувалася після Другої світової війни, а сучасну назву носить з 1927 року.

Сучасне динамічне життя цієї вулиці пояснюється багатьма причинами. По-перше, вона зв’язує багато інших вулиць, тому нею дуже зручно потрапити у потрібне місце. По-друге, стан її дорожнього покриття можна вважати оптимальним, тому досвідчені водії обирають шлях саме через вулицю Перекопську. По-третє, вона межує з різними зонами відпочинку у місті: парк «Херсонська фортеця», парк Слави та Шевченківський. По-четверте, там знаходиться Свято-Катерининський собор, який є важливою архітектурною пам’яткою міста.

Найцікавіші будівлі вулиці

Окрім чарівного Свято-Катерининського собору, побудованого в кращих традиціях класицизму, на вулиці є багато інших споруд, які її прикрашають. Наприклад, храм святої мучениці цариці Олександри. Він побудований у стилі еклектики, виглядає цікаво та витончено. Її будівництво було завершено на початку ХХ ст.

Указаний храм належав до архітектурного комплексу Другої Маріїнсько-Олександрівської жіночої гімназії, будівля якої теж збереглася до наших днів. Нині вона належить Херсонському державному університету.

На Перекопській знаходиться й інша вражаюча споруда з довгою історією – Адміралтейський арсенал, де раніше зберігалася артилерія, боєприпаси та різноманітна зброя для армії. Ця будівля належить до найбільших у Херсоні, має привабливий вигляд і до сьогоднішнього дня привертає увагу як херсонців, так і гостей міста.

Кіноконцертний зал «Ювілейний», будинок поета та педагога Миколи Чернявського, Херсонський маслозавод – це теж важливі об’єкти вулиці Перекопської. Тому, вирішивши прогулятися там, вдасться побачити багато цікавих архітектурних пам’яток, історичних будівель та просто гарних локацій для відпочинку. На цій вулиці також є чимало затишних, сучасних кав’ярень та кафе, де можна буде насолодитися смачними напоями та десертами. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.