Середа, 24 Квітня, 2024

Архітектурна перлина Херсона

Херсон – затишне місто півдня України, має цікаву, насичену історію. Більшість херсонців знають і з гордістю розповідають про історичні події, що відбувалися сотні років тому на території сучасного міста. Деталі на сайті kherson-future.com.ua

Бувши заснованим ще у 1778 році, Херсон пережив чимало змін. На жаль, багато які визначні архітектурні споруди піддалися безжалісному натиску часу та не збереглися у гарному стані. Але все ж у місті є немало будівель, які викликають захоплення та цікавість не лише корінних херсонців і жителів області, а й українських туристів, іноземців.

Архітектурне творіння з багатим минулим

Справжньою окрасою Херсона є художній музей імені Олексія Шовкуненка. Посеред інших споруд він відрізняється витонченістю та яскравістю. Розташований у самому центрі міста, являючись результатом гармонічного переплетіння різних архітектурних стилів, він часто кидається в очі всім, хто проходить або проїздить повз.

Особливістю, візитівкою музею є вежа з годинником, яка слугує неабиякою прикрасою будівлі. Вона має компактні розміри у порівнянні з масштабами усього творіння, але додає шарму та приближує вигляд усієї споруди до ратуші.

Будівництво самої будівлі припало на 1905-1906 рр. Творцем цієї пам’ятки став одеський архітектор Адольф Мінкус. Споруда, як можна помітити, досить масштабна та складна, але її будівництво пройшло спокійно та відносно швидко. Отриманий результат цілком відповідав правилам і критеріям початку ХХ ст.

Після завершення будівництва там розміщувалася Міська дума. А в 1978 р. вже відкрився знайомий усім херсонцям художній музей. Цікаво, що це відбулося саме тоді, коли минуло 200 років після заснування міста. Ім’я херсонця, талановитого художника Шовкуненка було присвоєно музею трішки пізніше, в 1981 р.

Життя музею сьогодні

Художній музей нині розвивається та поповнюється новими шедеврами мистецтва. Кількість художніх творів, які зберігаються у стінах цієї визначної архітектурної пам’ятки, просто вражає. Серед них мистецькі творіння з приватного зібрання Марії Корніловської, твори Левченка, Крижицького, всілякі дарунки від талановитих художників, їх сімей тощо.

Прихильникам прекрасного точно буде на що подивитися у музеї Шовкуненка. Його працівники втаємничені в найдавніші та найцікавіші подробиці життя цього культурного осередку. Вони прагнуть ділитися з усіма духовною спадщиною українців, завжди організовують цікаві тематичні заходи, на яких можна дізнатися багато чого нового, по-іншому поглянути на мистецтво.

Багатьом херсонцям пощастило відвідувати літературні вечори, концерти та інші знакові культурні події міста саме там. Унікальність та привабливість будівлі як зовні, так і зсередини, стала причиною того, що багато херсонських наречених обирають її місцем для весільної фотосесії. Світлини, отримані в процесі знімання, відрізняються вишуканістю та аристократичністю.   

Тому тим, хто ще не бував у Херсонському обласному художньому музеї ім. О. О. Шовкуненка однозначно варто туди завітати. Відвідувачі зможуть там побачити багато унікальних мистецьких шедеврів, які обов’язково викличуть у них яскраві емоції та почуття.   

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.