Понеділок, 20 Травня, 2024

Казковий будинок на вулиці Лютеранській

У Херсоні є дивовижної краси будинок, про який знають далеко не всі херсонці. Він справді взятий немов із казки, виглядає по-справжньому чарівно та привабливо. На думку більшості людей, які його бачили, він входить у трійку найгарніших споруд міста. Щоб дізнатися більше переходьте на наш сайт kherson-future.com.ua.

Де можна подивитися на будинок із казки?

Ця мальовнича будівля знаходиться на вулиці Лютеранській і знайома містянам як будинок М. Блажкова – відомого державного діяча, міського голови Херсона з 1909 по 1917 рр.

Зараз там розміщується Херсонська музична школа №1. Будинок з самого початку приваблював усіх і дивував своєю розкішшю, однак косметичні ремонти, які він пережив, не змогли зберегти усієї первісної краси цієї архітектурної пам’ятки. Та містянам все одно варто побачити цю споруду, адже вона залишається однією з найбільш цікавих і ошатних у Херсоні.

Тих, хто приїздить до Херсона, приваблює не лише витончений вигляд будівлі, але і її розміщення. Поруч знаходиться міський парк, прогулятися по якому одне задоволення, особливо в весняні дні.

Історія будинку Блажкова

Історія цього чарівного будинку, який можна було зустріти на старих херсонських фотокартках, почалася на початку ХХ ст. Його було побудовано за проєктом Пауля Клейна – архітектора-одесита на замовлення міського голови Блажкова.

Коли споруду було зведено, її відразу почали називати замком, адже вона була дуже схожа на нього та мала гарну вежу, яка збереглася до наших днів. Вигляд будинку відповідає неоготичному стилю. Невіддільними його елементами є численні ажурні деталі, які надзвичайно прикрашають цю будівлю.

М. Блажков не дарма обрав таке розташування для свого будинку, оскільки поряд знаходиться популярний у херсонців парк, а з вежі можна було споглядати на Дніпро. Окремим плюсом було й те, що до міської думи теж було легко дібратися, адже вона розташовувалася неподалік (сьогодні це будівля Херсонського художнього музею). Можна стверджувати, що мати такий будинок у згаданому місці в ті часи було бажанням кожного містянина.  

З цим гарним будиночком у Херсоні пов’язана одна дуже цікава та таємнича історія. 1911 р. в вежі будинку стався вибух. Пожежники швидко відреагували та встигли прибути на місце до того, як все б спалахнуло. Поліція розпочала слідство, відбувався пошук винуватців у такій жахливій події. Але так і не вдалося розкрити таємницю цього вибуху. Сам же Блажков сказав, що причиною були мисливські патрони, які самовільно вибухнули. На цьому слідство завершилося, але розмови довкола цієї ситуації не стихали й у херсонців з’являлося все більше версій та здогадок, що ж все-таки там сталося.

Відомо, що у цьому будинку пізніше проживав також віцеконсул Едвін Каруана, а точніше, він орендував перший поверх для своєї канцелярії. Подейкують, що ця людина причетна до викрадання золота з херсонського банку та великої кількості мистецьких робіт.

Життя ж міського голови Блажкова обірвалося в 1919 р. Він не сплатив покладеної на його родину контрибуції та стверджував, що вона незаконна. Його було заарештовано та вбито. Казковий будинок на Лютеранській – це все, що залишилося від цього херсонського діяча.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.