Понеділок, 20 Травня, 2024

Мистецькі об’єкти на вулицях Херсона

У кожному місті є такі об’єкти, які мають не лише матеріальну, але й художню цінність, слугують справжньою окрасою, піднімають настрій. Херсон також має свої оригінальні та цікаві мистецькі об’єкти, які зможуть здивувати, порадувати та стати чудовим доповненням, фоном численних світлин містян у соціальних мережах. Деталі – на сайті kherson-future.

Можливо, деякі з нижчезазначених арт-об’єктів стануть відкриттям для містян і ще однією причиною прогулятися містом, побачити їх на власні очі. Отож, які мистецькі витвори можна зустріти на вулицях міста?

Пам’ятний знак «Я люблю Херсон»

Розгляд цікавих і популярних мистецьких об’єктів Херсона розпочинаємо з пам’ятного знаку «Я люблю Херсон», який можемо знайти у відомому, одному із найулюбленіших парків херсонців «Херсонська фортеця».

Хоча у парку міститься доволі багато гарних локацій, історичних пам’яток, цей знак також став популярним у містян. Вони з задоволенням фотографуються з ним, виражаючи свою любов до рідного міста. Також цей об’єкт нерідко зустрічається на світлинах жителів області або ж мешканців інших регіонів України, які захотіли зберегти пам’ять про свій візит до прекрасного південного куточку країни.

Цей знак був встановлений до Дня міста у 2016 році. З того часу він являється гарним доповненням парку та завжди привертає увагу тих, хто там буває. Кожного року його оновлюють, фарбують новою фарбою та підтримують у гарному стані.

Мурали у парку «Херсонська фортеця»

Тут же, у вищезгаданому парку є гарні, майстерно виконані мурали, створенням яких займалася талановита молодь міста. Це і поодинокі митці, і студенти ХДУ, і учні Херсонського академічного ліцею ім. О. Мішукова.

Зображені на муралах архітектурні об’єкти Херсона у напрямку модернізму. Вони з’явилися у 2020 році та дотепер слугують цікавою мистецькою «родзинкою».

Робота над створенням такого гарного об’єкту була плідною та дружньою. Митці прагнули покращити своє місто, зробити парк більш привабливим і комфортним для усіх, хто туди потрапить. Цієї мети було досягнуто.

Яскравий мурал біля школи мистецтв № 1

Іншою окрасою міста являється мурал, розташований недалеко від Херсонської школи мистецтв № 1. Над ним працювали переважно викладачі школи та їх підопічні.

Ідея створити такий чудесний мистецький витвір належить викладачкам закладу. І погодьмося, що це набагато краще, ніж різні бандитські написи та реклама наркотиків, яка подекуди зустрічається на вулицях міста.

Матеріали для роботи учасники підбирали, відштовхуючись від їх якості та довговічності. Хотілося, аби ця краса була збережена якомога довше та радувала усіх тих, хто її бачив. Це зробило територію навколо школи більш привабливою та акуратною.

Робота над муралом тримала не один місяць, але вона принесла задоволення і дітям, і дорослим, знайшла схвалення у суспільства міста. Тому зараз можна відправитися туди та поглянути на цей яскравий арт-об’єкт міста.

Персонажі «Простоквашино»

Підняти настрій похмурого дня зможуть відомі герої з мультфільму «Простоквашино», які поселилися на вул. І. Кулика. Дядя Федір, Матроскін, Шарик готові зустрічати херсонців і дарувати їм свій позитив.

Фігурки відразу викликали хвилю цікавості у жителів міста, вони почали з ними фотографуватися та обійматися. Найбільшими прихильниками цих чудесних героїв стали, звісно ж, діти, які отримують величезне задоволення від перебування поруч з ними.

Ідея створення такої милої локації у Херсоні належить місцевій депутатці Оксані Матусевич. Маємо надію, що такий гарний арт-об’єкт буде нас радувати ще довго та не стане ціллю вандалів.

Конструкція «Я люблю Таврик»

Ще одним чудовим мистецьким витвором є конструкція «Я люблю Таврик», яка дуже полюбилася жителям Таврійського мікрорайону. Вона знаходиться у невеличкому, але дуже симпатичному сквері, відкритому на честь бійців батальйону «Херсон». Сам сквер дуже затишний, там ростуть гарні квіти, все виглядає дуже акуратно та чисто, тому така конструкція гармонійно вписується туди.

Побачити цю красу однозначно варто. Особливо атмосферно там ввечері, коли вмикається підсвітка. У соціальних мережах є чимало дописів з цією інсталяцією, що свідчить про її популярність та привабливість.

Таких місць, як цей прекрасний сквер у Таврійському мікрорайоні, хочеться побільше у Херсоні. Тоді б місто виглядало набагато чистішим і справді було б чим пишатися.

Оригінальний фонтан і підкова на площі ТРЦ «Променад-Плаза»

Знову ж таки у Таврійському мікрорайоні розташувалися й два інших цікавих арт-об’єкти – фонтан і підкова. Фонтан привертає увагу, по-перше, своїми розмірами, а по-друге, оздобленням. Він прикрашений металевими квітами, які роблять його витонченим і оригінальним. У вечірній час він світиться різними кольорами та збирає навколо себе багатьох херсонців.

Також на площі розташовується підкова, яка прикрашає вхід до місцевого ресторану. Вона складається із великої кількості маленьких підков і саме це робить її вигляд цікавим і незвичайним.

Завдяки просторові цієї площі, зазначеним результатам мистецької творчості, близькості до різних магазинів і закладів громадського харчування, туди приходить багато херсонців. Переважна більшість – матусі з дітьми, адже дітлахам дуже подобається вивчати тамтешні об’єкти та прогулюватися на свіжому повітрі.

Казкові мурали у «кварталі Колихаєва»

Остання мистецька зупинка, яка здатна змінити бачення Херсона, знаходиться на вулицях Канатній та Гетьмана Сагайдачного. Ця територія знайома місцевим як «квартал Колихаєва», адже саме він посприяв її перетворенню на одне із найгарніших місць міста.

Увага тут зосереджена на дивовижних муралах, виконаних зі знанням своєї справи та любов’ю до рідного міста. Малюнки виглядають просто чудово та не залишать нікого байдужим. Там вдасться побачити і чарівні пейзажі, і величні замки, і цікавих персонажів.

Джерелом натхнення для митців слугували дитячі казки, архітектурні особливості кварталу, ідеї жителів міста. Внаслідок кропіткої та старанної роботи ми маємо можливість насолоджуватися цими неймовірними арт-об’єктами.  

На закінчення хочеться зазначити, що Херсон дійсно має багато недоліків, є території, які давно не відчували турботи та догляду, але й є місця, де можна провести вільний час надзвичайно цікаво та захоплююче. Сподіваємось, що херсонці більше цінуватимуть такі надбання та їх ставатиме набагато більше.  

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.