Понеділок, 20 Травня, 2024

У музеї на Херсонщині з’являться копії піал, із яких запорізькі козаки пили каву

Незабаром на базі Білозерського музею з’явиться незвичайна послуга – можливість випити ароматної кави з піал, подібних до тих, що використовували запорізькі козаки. Багатьох може здивувати цей факт, адже образ українського воїна – шабля, вірний кінь, та фляга горілки. Проте запорожці справді були завзятими кавоманами і любили вживати цей напій у тандемі з люлькою. Докладніше – на сайті kherson-future.com.ua.

Традицію підбадьорюватися філіжанкою кави козаки запозичили у кримчан. Про це розповідає херсонський дослідник-реконструктор Андрій Лопушинський. За його словами, на території Кам’янської та Олешківської Січей було знайдено велику кількість кавових піал. Більше того, в деяких місцях їх було настільки багато, що це свідчить про існування на Січі цілих кав’ярень.

Самі піали були виготовлені з глини із нанесенням рослинного орнаменту. Вивчивши їх, кримській майстрині Тетяні Болгаровій прийшла ідея створювати точні копії такого посуду. На сьогоднішній день у зв’язку з анексією півострова художниця мешкає у Херсоні та вивчає гончарні вироби того часу. Згідно з дослідженими Болгаровою орнаментами, з 10 різновидів вдалося точно відтворити лише 4. Саме набори з цими чотирма малюнками і пропонуватимуться відвідувачам Білозерського музею.

На всіх гостей чекає не тільки захоплюючий екскурс у минуле та розповіді про кавові традиції наших предків, а й можливість придбати ці гончарні вироби. Разом із піалами у музеї продаються й копії козацьких люльок, які українські воїни курили, сидячи за невеликими столиками та попиваючи ароматний напій. До речі, воліли наші славні воїни-предки каву по-татарськи: якомога менше води та багато-багато арабіки.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.