П’ятниця, 24 Травня, 2024

Найбільший мурал Скадовська – цінне доповнення арт-об’єктів Херсонщини

У Херсонській області туристи можуть не тільки відпочивати на пляжах, відвідувати різноманітні природні локації, що відрізняються своєю красою, але й побачити цікаві мистецькі об’єкти. На Херсонщині живе багато талановитих митців, які своєю творчістю допомагають прикрасити регіон. Також є багато мешканців інших областей України, які долучилися до такої справи. Більше інформації − на сайті kherson-future.com.ua.

Наприклад, у рамках двотижневого табору «Будуємо Україну Разом» у Скадовську у 2020 р. було створено чарівний мурал, який дотепер привертає увагу своїми насиченими кольорами та майстерністю виконання. Над ним працювало понад 12 волонтерів з усієї України.

Де і як виникла ідея створення муралу

«Будуємо Україну Разом» − це спеціальна волонтерська програма, яка спочатку була створена для того, щоб відновити будинки, розтрощені внаслідок війни на сході України. Але з часом вона перетворилася на молодіжний рух, який об’єднує молодь для активних громадських дій.

Учасники руху переконані, що українська молодь може багато чого змінити в країні своїми силами. Вони прагнуть продемонструвати всім, що ніколи не пізно допомогти тим, хто цього потребує та намагаються налаштувати комунікацію між містами, населенням, окремими людьми.

Оскільки молодь мандрує містами та допомагає створювати простір для гарного відпочинку, виникла ідея створити масштабний мурал у Скадовську, який би прикрасив це південне українське місто, де щороку буває купа туристів з усієї країни. Окрім того, команда волонтерів працювала там над відновленням будинків декількох родин.

Робота над новим арт-об’єктом тривала приблизно 14 днів. Усі були зацікавлені в результаті, допомагали один одному, внаслідок чого був створений дивовижний стінопис, на який неможливо не поглянути, проходячи повз.

Працювали над ним і професійні художники, і просто відкриті до всього нового волонтери. Вже під час створення муралу він став оригінальною «родзинкою» міста. Люди почали фотографуватися біля нього ще задовго до закінчення малюнків. Це свідчить про те, що населення дійсно потребувало такого мистецького об’єкту, він додав яскравості та краси місту.

Що зображено на муралі

Стінопис заворожує своєю яскравістю та глибиною. Волонтери вирішили зобразити на стіні Джарилгацький маяк, великого кита та планету Сатурн. За їх задумом, ці об’єкти мають асоціюватися зі Скадовськом, підкреслювати його унікальність, особливість.

Маяк, до прикладу, символізує громадян і показує їм шлях. Тобто він підштовхує до того, щоб люди пізнавали щось нове, не закривалися в собі, взаємодіяли між собою.

Якщо придивитися, можна помітити купу деталей. Малюнки вийшли дійсно гарними та гармонійно поєдналися з атмосферою міста. Особливу любов жителів міста отримав величезний кит. Їм він сподобався найбільше: чи то через його вражаючі масштаби, чи то через морські мотиви, які дуже близькі кожному мешканцю Скадовська.

Отже, якщо ви збиратиметесь відвідати Скадовськ у якихось своїх цілях, то не пошкодуйте свого часу та погляньте на цей мальовничий мурал. Він зможе викликати чимало позитивних емоцій і вразити своїми деталями.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.