Понеділок, 20 Травня, 2024

Навчання у Польщі: основна інформація для іноземних абітурієнтів

Польща стає все більш популярним місцем для іноземних студентів, які бажають здобути якісну освіту за кордоном за доступною ціною. Країна пропонує різноманітні навчальні програми, багате культурне середовище та безліч можливостей для міжнародних студентів. Які ще переваги має навчання у Польщі, дізнайтесь на сайті https://proekt-obk.com/.

Хто може стати студентом польського вишу

Вищі навчальні заклади Польщі вітають іноземних студентів та надають різноманітні програми для їхнього навчання. У принципі, стати студентом польського вишу може кожен, хто відповідає таким вимогам:

 • Освіта. Ви повинні мати атестат про закінчення середньої школи або еквівалентну освіту, яка визнається в ЄС.
 • Мовний рівень. Польська, як правило, є мовою навчання в більшості приватних та державних університетів Польщі, тому Вам потрібно буде скласти іспит з польської мови (наприклад, сертифікат PTE). Однак деякі установи пропонують програми англійською мовою, що робить навчання доступним для іноземних студентів без знання польської. Якщо Вас цікавить навчання за кордоном, відвідайте інтернет-ресурс https://proekt-obk.com/page/pro-navchannya-za-kordonom та ознайомтеся з правилами вступу.
 • Фінансовий бік. На рівні магістратури багато європейських університетів надають різноманітні форми стипендіальної допомоги. Важливо вивчити умови фінансової підтримки та вимоги щодо її отримання. Які університети Польщі пропонують пільги для студентів, дізнавайтеся за посиланням https://proekt-obk.com/country/polsha.

Кому буде цікаво навчатися у Польщі

Навчання в Польщі для іноземців може бути цікавим для різних категорій студентів:

 • Студенти з обмеженими коштами. Польська система вищої освіти відрізняється відносною доступністю та низькими цінами на навчання порівняно із західними країнами. За бажання можна навіть поєднувати роботу та навчання за кордоном, адже уряд країни не забороняє цього. Все це дасть змогу здобути якісну освіту, не перевантажуючи сімейний бюджет.
 • Студенти, які бажають вивчати нову мову та культуру. Польща пропонує багате культурне середовище та безліч можливостей для занурення в історію. Навчання в цій країні може стати унікальним досвідом для тих, хто хоче вдосконалити свої мовні навички та мандрувати європейськими державами.
 • Студенти, які бажають здобути якісну освіту. Польські університети відомі своїми високими стандартами освіти у низці областей, таких як медицина, інженерна справа, мистецтво та гуманітарні науки. Деякі вузи, наприклад, Ягеллонський університет, Варшавський національний університет та університет імені О. Міцкевича відомі на світовому рівні.

Як українцю вступити на безкоштовне навчання

Для українських студентів існує кілька способів вступу на безкоштовне навчання у Польщі:

 • Програма “Erasmus+”. Іноземні абітурієнти можуть брати участь у міжнародній програмі фінансової підтримки, яка надає стипендії та гранти на навчання за кордоном. Ця програма фінансується Європейським Союзом та надає можливість навчатися в іншій країні протягом кількох місяців чи семестрів.
 • Національні стипендії. Багато вишів надають різні стипендії для іноземних студентів, у тому числі українців. Таке фінансування розподіляється залежно від академічних досягнень та потреб кожного конкретного абітурієнта.

Як вибрати університет для навчання

При виборі університету Польщі слід врахувати кілька факторів:

 • Спеціалізація та програма. Виберіть установу, в якій є напрямки, що Вас цікавлять.
 • Мова навчання. Розгляньте мову, якою проводяться заняття. Якщо Ви не розмовляєте польською мовою, виберіть виш, який надає програми англійською мовою.
 • Рейтинг та акредитація. Досліджуйте репутацію університету та його акредитацію, щоб переконатися як освіта.
 • Вартість освіти. Врахуйте ціну навчання, наявність стипендій та можливості фінансової підтримки. Навчання в Польщі після 11 класу доступне абсолютно в будь-якому вузі країни, а їх близько 400.
 • Розташування. Розгляньте міста, в яких знаходяться вузи і виберіть найкращий. Найпопулярніші – Варшава, Вроцлав, Познань та Гданськ.

Польща надає чудові можливості для іноземних студентів, які хочуть здобути європейську освіту за доступною ціною. Вибір університету та шляхи вступу можуть відрізнятися, але з правильною інформацією та підготовкою навчання в Польщі може стати унікальним та цінним досвідом для багатьох студентів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.