П’ятниця, 24 Травня, 2024

Основні вулиці Шуменського мікрорайону: їх історія, назви та характеристика

Одним зі спокійних, затишних мікрорайонів Херсона є Шуменський. Там є вдосталь усіляких магазинів, кафе, супермаркетів, лікарень, дитячих садочків, шкіл та інших закладів. І хоча дібратися з цього мікрорайону до інших куточків міста не дуже просто та швидко, багато херсонців обирають його для постійного проживання. Щоб дізнатися більше переходьте на наш сайт kherson-future.com.ua.

Мікрорайон розташований у західній частині міста. Найбільш відомі його об’єкти – це різноманітні промислові підприємства, а також освітні заклади, церкви.

У цьому мікрорайоні можна виділити основні вулиці, які являються важливими транспортними артеріями або користуються популярністю у жителів завдяки своїм позитивним характеристикам. Їх ми розглянемо далі.

Вулиця Лавреньова

Ця вулиця являється чи не найголовнішою транспортною магістраллю цього мікрорайону. Про неї знають усі, там розміщено багато популярних об’єктів. Вона дуже багатолюдна, на ній завжди можна зустріти когось знайомого.

Свою назву вона отримала на честь відомого радянського письменника, уродженця Херсона Бориса Андрійовича Лавреньова. Він народився у родині вчителя літератури, тому не дивно, що змалечку мав схильність до написання різних творів, любив слухати, як йому читають, виплекав у собі любов до книг.

Найвідомішими роботами цього письменника є «Пісня про чорноморців», «Сорок перший», «Зоряний колір», «За тих, хто в морі» тощо. Його праці стали відомими та популярними не тільки тому, що були майстерно написані, мали цікаву ідею, але й через численні екранізації, постановки у театрі.

Вираз «Талановита людина – талановита у всьому» якнайкраще характеризує письменника-херсонця. Він умів не лише чудово писати, але й малювати. Цим він почав займатися навіть раніше, ніж літературою. У Херсонському обласному краєзнавчому музеї збереглися декілька його малюнків, які допоможуть ближче познайомитися з земляком і на власні очі побачити талант майстра.

Вулиця Лавреньова починається від провулка Островського та продовжується вниз до вулиці Миколи Куліша. В основному, вона забудована п’яти- та дев’ятиповерховими будинками. Також на ній знаходяться різноманітні відділення банків, кав’ярні, численні аптеки (не менше шести), магазини тощо.

По цій же вулиці знаходиться Шуменський ринок, який є основною точкою придбань продуктів та інших речей для тих, хто проживає у зазначеному мікрорайоні. Там люди зможуть купити й овочі, фрукти, й предмети одягу, взуття, й багато чого іншого.

Вулиця Івана Богуна

Зазначена вулиця була сформована після Другої світової війни. Вона названа на честь відомого українського діяча, козацького полководця Івана Богуна. Ця історична особа взяла участь у багатьох знакових для української історії битвах, змогла продемонструвати всю хоробрість та героїзм нашого народу. Івана Богуна згадано у багатьох українських переказах, думах та інших літературних творах, піснях.

Раніше це була вулиця Ілліча, але назву було змінено. Вулиця Івана Богуна сполучає дві інші – Полтавську та Нафтовиків. Коли гуляєш цією вулицею, дається взнаки те, що вона будувалася поетапно. Найкраще підтвердження цього – будинки. Спочатку можна помітити двох- та триповерхові будинки, зведені незабаром після війни, а трохи далі вже розташовуються високі споруди на дев’ять поверхів.

Примітним об’єктом на цій вулиці є кінотеатр «Шумен», який був відкритий у 1980 році. Колись він був дуже популярним серед містян. Зараз там функціонує розважальний центр під цією ж назвою.

Проспект Святих Кирила та Мефодія

На цьому проспекті розташувалося чимало важливих об’єктів. Наприклад, його головною окрасою є Храм Святої Трійці, а також Свято-Троїцький сквер, який слугує для жителів району місцем для відпочинку та прогулянок на свіжому повітрі.

Також там знаходиться великий будівельний маркет «33 м²», де можна легко знайти необхідні будівельні матеріали, а також різноманітну техніку для дому. Окрім того, на проспекті Святих Кирила та Мефодія розташувалася бібліотека для юнацтва ім. Б. Лавреньова, послугами якої щорічно користується понад 10 тисяч читачів.

Там є й сучасні супермаркети, магазини, аптеки, кав’ярні, відділення банків тощо.

Херсонська гімназія №1 теж розташована на цьому проспекті. Вона є одним із найпрестижніших освітніх закладів міста, заснована у середині 1970-х рр.

Раніше цей проспект був названий на честь Г. Димитрова – активного болгарського діяча, учасника робітничого руху. Свій початок проспект бере від Білозерської площі (раніше – площі О. Цюрупи), де знаходиться кінцева зупинка популярного тролейбусного маршруту №9.

Проспект Будівельників

Цей мальовничий проспект починається від вулиці Івана Богуна та закінчується проспектом Святих Кирила та Мефодія. Оскільки він планувався як пішохідний, він став одним із популярних місць херсонців для піших прогулянок. Цьому також сприяють зелені насадження, що створюють відповідну атмосферу та затишок.

Кінцевого вигляду цей проспект набув у 1980-х рр. Саме тоді з’явилися магазини, кафе та інші об’єкти.

Однією з головних точок проспекту є поліклініка №2 міської клінічної лікарні ім. А. і О. Тропіних. Вона являється основним закладом охорони здоров’я для більшості жителів Шуменського мікрорайону.  

Вулиця Нафтовиків

Ця вулиця починається від площі Перемоги та має доволі велику протяжність. Її історія почалася в 1930-х рр., що пов’язано з будівництвом Херсонського нафтопереробного заводу. Свою назву вона отримала також у зв’язку з цим.

Херсонський нафтопереробний завод займає третє місце у списку найбільших нафтопереробних заводів України. Він і є головним об’єктом цієї вулиці.

На цій вулиці також розташовано як мінімум три АЗС, там знаходяться магазини будівельних матеріалів, товарів для садівництва, автозапчастин тощо.  

Таким чином, можна зробити висновок, що Шуменський мікрорайон зараз є комфортним місцем для проживання містян. Він забезпечений усім необхідним, там є безліч різноманітних об’єктів інфраструктури. Його історія, а також історичні відомості про вулиці, проспекти дають можливість херсонцям детальніше розібратися з особливостями та характеристиками цього мікрорайону міста. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.