Вівторок, 18 Червня, 2024

Поява першого автомобіля у Херсоні та перша жертва ДТП

Історія появи різних технічних новинок у тому чи іншому місті – це завжди дуже цікаво і пізнавально. Що ж стосується конкретно Херсона, то однією з найцікавіших історій є розповідь про появу першого автомобіля у місті, а також інформація про першу жертву ДТП. Більше інформації – на сайті kherson-future.

Завдяки тому, що тогочасна преса розглядала і більш дрібні, незначущі події, є немало цікавих даних про історію появи першого авто на вулицях Херсона. Тож сідаймо зручніше і поринемо в буденне життя міста ХХ ст.

Перший автомобіль у Херсоні та його власник

Роком, коли херсонці вперше побачили на своїх вулицях автомобіль, є 1901 рік. Саме тоді у херсонській газеті «Югъ» було повідомлено про першого водія авто, який приїхав до Херсона. Ним виявився Микола Павлович Леонтович – міський голова Миколаєва у 1909-1917 рр.

На початку ХХ ст. Леонтович придбав у Миколаєві великий, розкішний будинок. Він відразу ж став знаменитим у місті, оскільки відкрив домашній акваріум, в якому вже тоді нараховувалося понад 50 різновидностей риб і земноводних. Вважається, що він цим своїм захопленням дав поштовх появі відомого у Миколаєві зоопарку.

Але повернемося до історії з автомобілем. Леонтович разом із трьома іншими людьми приїхав з Миколаєва до Херсона на власному авто, викликавши цікавість і допитливість у багатьох місцевих жителів. Про те, як саме відреагували херсонці на появу такого транспортного засобу у себе в місті немає інформації, але можна лише уявити, якою масштабною та яскравою подією це було для них.

Автомобіль Леонтовича був також із перших у Миколаєві. Він був придбаний в Аахені, виготовлений фірмою «Кудель і КО», яка спочатку спеціалізувалася на створенні двох- і трьохколісних велосипедів.

Шлях із Миколаєва до Херсона був подоланий водієм за 3 години. Також він двічі зупинявся в дорозі, щоб долити воду в котел. Машина пробула на вулицях міста не більше години, основною метою поїздки було ознайомитися з можливостями автомобіля, а також перевірка його спроможності їхати по наших ґрунтових дорогах.

Через короткий проміжок часу й у заможних херсонців з’явилися власні авто. Першими такими власниками стали Волохін, Скарлато, Фальц-Фейн та інші.

Хто вона – перша жертва ДТП у місті?

З самого початку появи на дорогах Херсона автомобіля він став порушувати звичний для херсонців спокійний темп життя. Після появи перших авто у місті, газета «Югъ» почала фіксувати й перші дорожньо-транспортні пригоди.

І першою жертвою ДТП у Херсоні стала не людина, а собачка, яка вирішила прогулятися вулицею Поштовою і вгодила під колеса пані М. С. Тропіної. Місцеві жителі були надзвичайно обурені такою подією та відразу застерегли одне одного слідкувати за власними дітьми, аби ніхто з них не повторив такої долі собачки.

Першою ж херсонською жертвою автомобіля стала дівчина 18 років Олександра Харченко, але відбулася ДТП не у Херсоні, а в Одесі. Вона приїхала до чоловіка на пароплаві, але майже відразу після приїзду потрапила під колеса авто «Лорен-Дітріх», який належав одеському губернатору.

Ось такою є історія появи автомобіля у Херсоні, яка дозволяє трохи більше дізнатися про життя звичайних херсонців у ХХ ст. Можна лишень уявити, якою була реакція жителів на таку дивовижну картину, коли вулицями міста вперше проїхало авто…

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.