Понеділок, 20 Травня, 2024

МОЗ видала наказ про вакцинацію дітей віком від 12 років

У Херсоні не вщухають суперечки щодо безпечності вакцинування,

Спільнота розділилася на антивакцінаторів й тих, хто вакцинацію підтримує.

.

Більше новин на сайті kherson-future.com.ua.

Тиим часом Херсонщиню поширюється штам Дельта, який часто вражає дітей.

За словами головного санлікаря області, більшість херсонських дітей хворіють вдома, але у стаціонарі зараз перебувають восьмеро маленьких пацієнтів. 

І все ж свіжа новина від МОЗ напевно піддільє масла до вогню суперечок серед містян.

Мова йде про рекомендацію  експертів НТГ, яку міністерство охорони здоров’я нещодавно схвалило, видавши відповідний наказ № 2234 від 13.10.2021 

Інформацію можна переглянути на офіційному сайті міністерства, зокрема в трьох прикріплених документах у форматі пдф. 

У файлі «pozicia_ntgei»  викладена позиція експертів НТГ.

Вони рекомендують застосовувати для щеплення дітей  від 12 років і старших препарат«Comirnaty»  Пфайзер. 

У документі наголошується, що діти від дванадцяти років і дорослі, що можуть мати важкий перебіг хвороби Ковід 19 і ускладнення, відносяться до пріоритетної групи. Тобто, їх щепитимуть  навіть якщо виникне дефіцит вакцин.

МОЗ враховувало наявні дані з безпеки та ефективності застосування  вищезгаданої вакцини, і рекомендує застосовувати її для дітей від 12 до 17 років. Щеплення робитиметься за наявністю попередніх календарних щеплень, які діти повинні були отримати за віком, і за умови відсутності протипоказань. Щеплення буде робитися двічі з інтервалом у 21-28 діб. Рекомендована перерва між щепленням від коронавірусу та іншими видами щеплень за календарем – 14 діб. 

Протипоказанням до застосування «Comirnaty э алергічні реакції на будь-який з компонентів. Міокардит або перикардит у дітей, що виник після введення першої дози вакцини є причиною для перенесення другого щеплення до отримання нових наукових відомостей. Діти, що раніше перенесли це захворювання, і були зняти з обліку у кардіолога, можуть отримати щеплення. 

Вакцинація дітей, які перенесли  мультисистемний запальний синдром, теж має бути відтермінована до появи нових даних.

Наразі важко уявити реакцію містян на такі новини. Адже, недовіра державі, й медицині зокрема, у херсонців лише зростає. Сподіваємося, що більшість відреагує спокійно, адже силоміць ніхто нікого не вакцинуватиме.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.