Понеділок, 20 Травня, 2024

Декілька селищ на Херсонщині страждають через підтоплення

Вже понад п’ять днів у Херсонській області, а саме у Генічеській територіальній громаді села Петрівка, Олексіївка, а також частина Генічеська страждають через підтоплення. Більше інформації – на сайті kherson-future.com.ua.

Там спостерігається надзвичайна ситуація, яка виникла через підняття ґрунтових вод. 5 січня 2022 року відбулося засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому Генічеське міжрайуправління водного господарства отримало першочергове завдання – включити дренажні системи.

У селі Петрівка вже працюють три свердловини, однак в Олексіївці дренажна система ще не працює. Це пояснюють тим, що дренажна система в Олексіївці не використовувалася близько 5 років і для того, щоб захистити обладнання від розкрадання його було розібрано. Зараз же над запуском працює бригада водного господарства.

Тим часом мешканці села продовжують потерпати від підтоплення. У багатьох із них вода дісталася будинків. Люди спостерігають появу плісняви та намагаються перешкодити потраплянню води у будинки.

Очікування на запуск дренажної системи неабияк втомило селян. Вони не розуміють як справлятися з таким лихом і звернулися до влади Генічеської громади, аби та розв’язала цю велику проблему та допомогла їм зберегти свої будинки та господарство.

Мешканці Олексіївки вказують, що підтоплення у селі відбуваються систематично ще з липня минулого року. Через це псуються меблі, стіни та підлоги в будинках, хворіють діти. Селяни вимагають запустити дренажну систему, інакше будуть вимушені звертатися до вищих обласних органів та в офіс Президента України.

Така жахлива ситуація потребує негайних дій і найскорішого вирішення. Сподіваємось, що жителям цих сіл Генічеської територіальної громади найближчим часом вдасться зберегти свої будинки та позбутися такої біди. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.