Середа, 24 Квітня, 2024

На Херсонщині пам’ятник сільській трудівниці встановили прямо посеред поля

Монументальними пам’ятниками часів СРСР, встановлених вздовж трас та автомагістралей, на сьогоднішній день нікого не здивувати. Раз у раз ми проїжджаємо повз різні стели, скульптури тварин або історичних особистостей. Такі статуї – незамінні атрибути, які супроводжують нас у дорозі. Але нещодавно біля села Степного у Береславському районі Херсонської області твір у стилі соціалістичного реалізму встановили просто посеред фермерського поля. Докладніше – на сайті kherson-future.com.ua.

Йдеться про бетонну селянку-трудівницю. Час нещадно «відколов» їй ніс, наче єгипетському сфінксу. Пошкоджено пам’ятник ще в кількох місцях. Тим не менш, пофарбована «сріблянкою» скульптура зберегла естетичний вигляд і виглядає достатньо привабливо. Однак автор світлини Сергій Яновський, який сфотографував «селянку», ставить питання: чому вона опинилася на відшибі? Жодних пояснюючих написів та табличок на п’єдесталі немає.

Найімовірніше, пам’ятник «переселив» на поле якийсь фермер. Адже, дотримуючись закону про декомунізацію, за останні роки по всій Україні відбулося знесення фігур, що символізують більшовицьку пропаганду. І, можливо, щоб скульптура селянки не була зруйнована, хтось дбайливо перетягнув її подалі від цивілізації.

Тепер насолодитися красою монумента можуть хіба що трактористи, які проводять прибирання на полі. Ну або водії, які здалеку можуть звернути увагу на незвичайний силует, розташований посеред земельного угіддя.

Але так чи інакше, бетонна пам’ятка на тлі такого пейзажу виглядає досить оригінально. А це може стати для автомобілістів зайвим приводом зупинитися, оглянути скульптуру і сфотографуватися з нею на згадку.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.