Понеділок, 20 Травня, 2024

Перуанський куточок у центрі Херсона

Якщо ви думаєте, що огляд гарних херсонських будівель обмежується лише розкішним Херсонським художнім музеєм, музичною школою №1 (будинком Блажкова) та окремими храмами, то ви дуже помиляєтеся. Це місто має ще вдосталь примітних і цікавих споруд, які зможуть викликати у вас непідробні емоції та відчуття. Більше інформації – на сайті kherson-future.com.ua.

От, наприклад, будинок на вулиці Старообрядницькій, який розташований неподалік від Центрального РАЦСу, дуже вирізняється з-поміж інших. Дивлячись на нього, одразу виникає думка, що колись він був не просто звичайним будинком для містян.

І це дійсно так, адже він являється справжнім «шматочком» Перу в Херсоні. Там жили перуанські купці, характер і світогляд яких можна зрозуміти, розглянувши детальніше цю дивовижну будівлю.

Що робили перуанські купці в Херсоні?

Зв’язок між перуанськими купцями та затишним південним містом зрозуміють відразу ті, хто знайомий з історією міста та її специфікою. Річ у тім, що Херсон наприкінці XIX – на початку XX ст. був важливим транспортним вузлом з морським портом. Він приймав чимало різноманітних делегацій та судів із різних куточків світу.

Перуанські купці теж входили до цього переліку. Зазначений будинок був місцем їх зупинки в місті. Там вони відпочивали перед подорожами, а також зберігали різні товари. Їм було зручно зупинятися в Херсоні та вирушати з товарами по Дніпру вглиб країни.

Тим, хто вперше чує про перуанських купців у Херсоні, мабуть, дуже цікаво, що ж вони привозили. Серед їх продукції було чимало чого цікавого. В першу чергу, це були спеції, у більшості випадків – духмяний та гіркий перець. Також вони торгували авокадо, цитрусовими, різними молюсками, природними барвниками. Одним словом, це була екзотика, на яку дуже чекали покупці з  різних населених пунктів країни. Особливо чекали також на каву, яка вважалася однією з найбільш бажаних позицій у списку товарів перуанських купців.

Також купці найчастіше не покидали Херсон без місцевої продукції. Сюди слід віднести пшеницю, мед тощо.

Консул Перу, який також був віце-консулом Італії, жив у Херсоні. Якщо говорити конкретніше, то це будівля сучасного шахматно-шашкового клубу на вулиці Соборній. Вона відрізняється своїми розкішними архітектурними деталями та гарним фасадом білого кольору.  

Чим особливий будинок перуанських купців?

Увагу херсонців цей незвичайний будинок привертає своїм привабливим «золотим» фасадом. Він дуже добре зберігся, хоча точної дати його зведення не відомо. Спеціалісти вважають, що ця будівля з’явилася на початку XX ст.

Викликає зацікавленість і форма такої споруди. Вона має яскравий європейський відтінок. Це форма обтічного корабля, яка робить будівлю дуже оригінальною. Щоб зрозуміти всі ці деталі, найкраще стати на розі вулиць Старообрядницької та Торгової. Звідти можна буде найбільш повно роздивитися будинок.  

На фасаді видніються індіанські письмена, а також чудернацькі автентичні малюнки. Зараз на першому поверсі цієї споруди є приватні установи, а на другому та третьому поверхах живуть херсонці. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.