Вівторок, 18 Червня, 2024

У Херсоні відбулась виставка ікон, намальованих на рибі

13 жовтня в Херсонському краєзнавчому музеї пройшла незвичайна виставка. Всі експонати – висушена риба, на якій фарбою зображені лики святих. Такий творчий експеримент – дітище історика-краєзнавця Андрія Лопушинського і художниці Оксани Оснач. Більше інформації на сайті kherson-future.com.ua.

Історія колекції почалася з копії музейного експоната, яку Андрію подарував друг. Малюнок на риб’ячої голові настільки зацікавив краєзнавця, що той почав шукати перші згадки про походження такої традиції. З’ясувалося, що такі незвичайні ікони замовляли собі чумаки, беручи їх з собою в дорогу як оберіг. Адже риба і сіль – два символи професії чумака, найпоширеніші товари, які ті возили на продаж. Цілком можливо, що цю ідею вони могли запозичити у моряків, які малювали ікони на штурвалах, або військових, що зображали лики святих на шаблях і гарматах.

Ідею створити творчу виставку художниця Оксана Оснач схвалила не відразу. Сам по собі процес нанесення фарби на нерівну риб’ячу поверхню досить складний. Але з часом експеримент захопив: Андрій сушив рибу, а художниця малювала на ній ікони.

Сьогоднішня колекція творчого тандему становить 30 робіт. Однак експеримент триває і скоро всіх нас чекають нові цікаві роботи авторів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.