Понеділок, 20 Травня, 2024

Скульптор з Херсонщини дає друге життя металобрухту

Не новина, що українці за своєю природою дуже винахідливий і талановитий народ. Деякі вибухові ідеї вихідців з України змогли значно піднести авторитет країни та продемонструвати світові справжній талант. Щоб дізнатися більше переходьте на наш сайт kherson-future.com.ua

Херсонщина також не раз дивувала різними відкриттями та винаходами з простих, поширених матеріалів. І, здавалося б, звичайне сміття і непотріб в умілих руках може перетворитися на корисну річ у побуті чи то на справжній мистецький витвір.

Оригінальні інсталяції з металобрухту на вулицях Херсона

Здивував усіх своєю майстерністю та фантазією художник з Білозерки. Сергій Демченко, батько якого був водієм, перейняв у нього тягу до роботи з металом. І зараз він створює незвичні та дуже оригінальні скульптури зі звичайного, нікому непотрібного металобрухту. В хід йдуть і ключі від автомобілів, дверей, і старі секатори, і всілякі елементи залізних ліжок тощо. Все це майстер знаходить на купі металобрухту або ж купує в спеціальних пунктах збору за дріб’язок. Головне, щоб деталі мали привабливий вигляд і з ними можна було працювати.

Скульптор говорить, що інколи ідеї для його робіт приходять самі, коли вдивляєшся в окремі металеві елементи. Тож він покладається на свою фантазію, образне мислення, а також шукає креативні задуми в інтернеті. Ескізів Сергій не використовує, так як стверджує, що в процесі створення того чи іншого витвору багато чого змінюється. Неможливо передбачити, куди заведе його фантазія.

Працюючи більше 10 років з металом у такому напрямку, чоловік зміг накопичити чимало досвіду. Він сам став помічати, що його скульптури стають дедалі цікавішими, детальнішими, складнішими. Прогулюючись вулицями Херсона, можна побачити одні із найяскравіших робіт Сергія Демченка. Це і трансформери, і казкові герої, які додають місту особливої краси.

Наприклад, на перетині вулиць Канатної та Гетьмана Сагайдачного херсонці мають змогу побачити велетня-динозавра, який дивує своїми розмірами та реалістичністю. Цю скульптуру майстер зробив з автомобільних запчастин, опираючись на картинку з інтернету, де було добре помітно всі анатомічні особливості цієї істоти. Фігура і зараз викликає захват і цікавість, міщани часто фотографуються з нею, отримуючи нові яскраві враження та емоції.  

Всі скульптури Сергія Демченка відносяться до стилю стімпанк – напрямку мистецтва, де провідне значення мають механіка та технології парових машин. Тому у своїх роботах він має використовувати лише металеві елементи, запчастини тощо.  

Перемога у Міжнародному проєкті

Створюючи свої скульптури для людей, а не для того, щоб вони припадали пилом у гаражі, Сергій Демченко взяв участь у Міжнародному культурно-соціальному проєкті під назвою «Таємниці України для тебе». Продемонструвавши свої творіння там, він зміг стати одним з переможців у напрямку «Ремесла». І зупинятися на досягнутому чоловік не збирається, адже в нього ще є купа ідей, які чекають свого часу та зможуть по-справжньому здивувати не лише Україну, але й світ. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.