П’ятниця, 24 Травня, 2024

У Херсонській області пішохідні переходи планують висвітлювати сонячними електростанціями

Херсонщина потрапила до переліку областей, де за рішенням Кабінету Міністрів України планується встановлення малих сонячних електростанцій для освітлення пішохідних переходів. Разом з нашим регіоном це розпорядження також буде реалізовано на території Луганської та Донецької областей. Докладніше про це читайте на сайті kherson-future.com.ua.

Сонячні електростанції на пішохідних переходах встановлюватимуться у місцях масового скупчення, а також там, де часто трапляються аварії. У темну пору доби пішоходи на таких ділянках не завжди помітні. Особливо це стосується нерегульованих перехресть. Висвітлення допоможе вирішити відразу дві проблеми: покращити видимість конкретного місця та суттєво заощадити електричну енергію. Все тому, що лампочки над пішохідними переходами горітимуть за рахунок енергії, яку накопичує сонячна батарея. З настанням темряви світлодіоди запускатимуться автоматично.

Подібні системи довели свою ефективність у багатьох європейських країнах. Також освітлення пішохідних переходів сонячними електростанціями дедалі частіше зустрічаються у великих містах України: Києві, Дніпрі, Одесі, Харкові, Львові. Особливо корисні такі пристрої в ділянках за межами міста, де за недостатнього освітлення автомобілісти просто не помічають пішохідні переходи. Як показує статистика, з моменту появи такої системи на даній ділянці статистика аварійності істотно знижується.

Як сказано у рішенні уряду, встановлення сонячних електростанцій на території Херсонської, Луганської та Донецької областей буде реалізовано завдяки соціальній благодійній програмі. Бюджет проекту складає 200 мільйонів гривень.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.