П’ятниця, 24 Травня, 2024

“Велике будівництво”: триває спорудження школи в Таврійському мікрорайоні Херсона

Жителі Таврійського району в подиву від того, що відбувається, розпочато процес будівництва довгоочікуваної школи на території четвертого Таврійського мікрорайону. Вони чекали цього майже 30 років – адже житлова зона та населення мікрорайону зростає, а освітніх закладів так і не збудували. Більше на сайті kherson-future.com.ua.

Статус будівельних робіт

 

У рамках “Великого будівництва” вперше, за багато років, було затверджено план будівництва школи №23. На момент 15 грудня 2021 року будівництво йде на початковій стадії: “Зведення огорожі навколо зони проведення робіт, вирівнювання ділянки, вивезення ґрунту, а також демонтаж старих залишкових конструкцій”. Організація підрядників ТОВ «ПМК №132» уклала договір з муніципалітетом, всі бюрократичні заходи були успішно вжиті, і, на даний момент, будівельно-монтажні роботи у повному розпалі.  

Зараз у будівництві бере участь близько 20-30 будівельників. Планується побудувати освітню установу, де буде дотримано загальноприйнятих Європейських стандартів. Її територія буде облагороджена зеленими насадженнями, вміщуватиме спортивні та ігрові майданчики.

У рамках проекту робітники розберуть залишки існуючих конструкцій стін школи (які почали зводити у 90-х, але “заморозили”), залізобетонні конструкції та перекриття. Після цього фахівці облаштують фундамент, збудують підвал, стіни та всі надземні частини школи.

Школа представлятиме собою повноцінний навчальний заклад, який включатиме бібліотеку, актову залу, приміщення та зали для початкових класів, майстерню, спортивні зали, їдальню, та спортивний зал. Передбачувана кількість учнів – 600 осіб. А саме: 20 класів – по 30 осіб.

Передісторія

Нагадаємо, що до цього робилася спроба будівництва навчального закладу у цій зоні 1992 року. Були зведені каркасні конструкції та підвал, але через плачевний економічний стан програму з будівництва просто заморозили. З того часу це місце залишилося занедбаним будинком, сумнозвісним тим, що в ньому постійно збиралися наркозалежні та безпритульні. Жителі мікрорайону обходили “школу” стороною, адже ніколи не передбачиш, що може статися. А дітям доводилося відвідувати школи на інших мікрорайонах, що викликало труднощі та дискомфорт.

Колективні скарги та листи міської мерії та іншим державним організаціям не допомагали. І ця школа так і залишалася примарою. Доки нова влада та місцеві чиновники, у 2012 році не дала надію на відновлення робіт на даній ділянці. Але це залишалося лише усними заявами окремих осіб і більше. У 2021 році установа була включена в програму “Великого будівництва” і жителі зітхнули з полегшенням.

Відповідно до “Інституту Харківпроекту” «Проект реконструкції недобудованої будівлі загальноосвітньої школи № 23 у Таврійському мікрорайоні «4-А» зі спортивним комплексом» має виглядати так:

Якщо міська влада зможе виділити достатньо ресурсів та ініціативи, то найближчими роками жителі мікрорайону таврійського 4-А зможуть відвідувати сучасну школу не витрачаючи це зайві гроші та нерви. І з “притону” ця зона перетвориться на будинок знань.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.