Понеділок, 20 Травня, 2024

У Херсоні будуть проводити хірургічні операції з трансплантації серця

Незабаром на базі Херсонської обласної клінічної лікарні проводитимуть операції з трансплантації серця. Це один з найскладніших видів хірургічних операцій, проведення яких вимагає серйозної підготовки, наявності ліцензії та сертифікатів, а також дорогого обладнання. Більше інформації на сайті kherson-future.com.ua.

Як повідомляє директор ХОКБ Віктор Короленко, все це в медичної установи є. Не так давно фахівці кардіохірургів-трансплантологів завершили навчання на відповідних курсах і пройшли практику, що дає право проводити подібні операції. Також клінічна лікарня успішно відпрацювала методику транспортування органів і провела весь необхідний комплекс підготовчих заходів. Завершальним етапом є пошук потенційних донорів для таких операцій.

На сьогоднішній день в пересадка серця необхідна п’ятьом пацієнтам з Херсонської області. Ця складна операція – їх єдина можливість жити, перемігши серцеву недостатність. За словами Короленка, перші операції відбудуться вже в кінці поточного року.

Варто відзначити, що на операціях з пересадки серця Херсонська обласна клінічна лікарня зупинятися не збирається. Кардіохірурги розглядають можливість пересадки нирок на базі медзакладу. Допомагають їм у цьому колеги з лікарні імені Карабелеша.

Довідка: перша в Україні операція з трансплантації серця відбулася в 2001 році. Тоді в Київському інституті хірургії та трансплантації імені В.Шалімова нове серце отримав 36-річний житель Рівненської області. А ось перша в Україні операція з трансплантації серця дитині відбулася недавно – 21 вересня цього року. Зробили її 13-річному пацієнтові у Львівській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.