Четвер, 23 Травня, 2024

На Херсонщині відкрився центр інтервенційної радіології

21 жовтня на Херсонщині були проведені дві унікальні для нашого регіону операції – на серці і головному мозку. Це стало можливим завдяки відкриттю в медустанові структурного відділення серцево-судинної хірургії. Детальніше – на сайті kherson-future.com.ua.

Унікальність операцій полягає в тому, що відновлення кровотоку в будь-який артерії організму проводиться без розрізів і введення пацієнта в стан наркозу. Весь процес проходить шляхом точкового проколу, для якого достатнього місцевого знеболюючого.

Як коментує ситуацію керівник Херсонської обласної клінічної лікарні Віктор Коваленко, такі операції стали можливими завдяки придбанному в медустанову стаціонарному ангіографу. Ця апаратура дозволяє проводити точну діагностику в хірургії і нейрохірургії, та просто необхідна для хворих інфарктами і інсультами. Важливо відзначити, що операції без малоінвазивного втручання (відсутність хірургічних надрізів) сприяє мінімальному амбулаторному перебуванню пацієнта на лікуванні. Тобто, вже через кілька днів після госпіталізації прооперований може бути виписаний додому.

За словами Коваленка, нове придбання принесе користь не тільки в згаданих операціях. Стаціонарний ангіограф також буде ефективно використовуватися при плановій коронографії, постановці стендів в артеріях головного мозку для профілактики інсультів, лікуванні вроджених вад серця і т.д.

Варто зазначити, що серед усіх причин смертностей в Україні серцево-судинні захворювання займають лідируючу позицію. Тому, як стверджують кардіохірурги Херсонської обласної клінічної лікарні, придбаний ангіограф допоможе врятувати сотні життів тих, хто страждає від цього недугу.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.