Понеділок, 20 Травня, 2024

«Будинок без тата» у Новій Каховці

У кожному місті є свої знакові місця та цікаві будівлі. У Новій Каховці, наприклад, є один будинок, про який говорили навіть у програмі «Що? Де? Коли?». Його місцеві жителі називають «будинок без тата». Далі − на сайті kherson-future.com.ua.

Ця споруда є місцевою зіркою, про неї знають усі, у місті є чимало жартів, пов’язаних з нею. То чому ж це архітектурне творіння називають «будинок без тата»?

Історія назви будинку

Цей незвичайний будинок з інтригуючою назвою розташований у Новій Каховці за адресою проспект Перемоги, 13. Тому якщо хтось проїздом буде у місті, варто знайти цю споруду та поглянути на неї.

Головною відмінністю цього будинку від інших у місті є куплет з відомої пісні «Пусть всегда будет солнце», який викладений на одному з боків споруди червоною силікатною цеглою. Там написано: «Пусть всегда будет солнце, пусть всегда будет небо, пусть всегда будет мама, пусть всегда буду я».

Як бачимо, слів про тата тут немає. Місцеві мешканці між собою жартують, говорячи, що «на тата цегли не вистачило». Але насправді більш імовірною є версія, що викласти куплет із пісні на будинку – це ініціатива будівельників, які не розрахували необхідну висоту літер і не змогли вмістити всі слова повністю.

Тому й мешканцями Нової Каховки було надано цій споруді назву «будинок без тата», яка влучно її характеризує та змогла посприяти популярності цієї будови у місті та за її межами.

До речі, такий стиль викладання цегли, використання саме червоного кольору є характерним для радянського будівництва 70-х-початку 80-х рр. Назвати його поширеним не можна, він зустрічається рідко. Але саме у Новій Каховці є мінімум три таких будинки. На інших двох будинках, менш відомих, ніж «будинок без тата», розміщено напис «мир» на різних мовах і зображення «олімпійського ведмежа».

Особливості будинку

Окрім такої цікавої назви, ця споруда має й інші захопливі деталі, про які слід розповісти. До прикладу, цей будинок має дев’ять поверхів і його довжина сягає близько 400 метрів. Будівля є найдовшою у місті.

Будинок має 466 квартир, там проживає приблизно 1000 осіб. Також він має проїзну арку, де можна помітити загадкові двері. Скоріше за все, вони ведуть до технічного приміщення.

Іншою його відмінністю є те, що рахунок під’їздів починається тут справа наліво, хоча в інших будинках міста все навпаки. Щодо цього є різні версії містян, але достеменно невідомо, чому вийшло саме так.

Програма «Що? Де? Коли?», яка зробила цей будинок ще більш упізнаваним і популярним вийшла в ефір у 2001 році. У ній місцева жителька поставила питання знавцям, чому цей будинок має саме таку назву. Ті, довго обдумуючи свої відповіді, так і не змогли здогадатися та дати правильну відповідь. Але, будьмо об’єктивні, питання не з простих.

Отож, «будинок без тата» у Новій Каховці залишається місцевою пам’яткою, яка привертає увагу своєю оригінальною назвою та іншими особливостями. Звичайно, туристи щоразу повертатися до цієї будівлі не будуть, але принаймні поглянути на неї один раз буде дуже цікаво та пізнавально. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.