Понеділок, 20 Травня, 2024

«Будинок з колонами» − єдина будівля дореволюційної побудови у Скадовську

Багато туристів влітку та на початку осені бувають у Скадовську, щоб насолодитися сонечком, морем і відпочинком. Окрім пляжу, у місті є ще декілька цікавих локацій, куди варто зазирнути для того, щоб провести час корисно та захопливо. Деталі − на сайті kherson-future.

«Будинок з колонами» − це одна з саме таких зупинок. Ця будівля унікальна для Скадовська, адже вона єдина у місті, яка збереглася з дореволюційних часів. Споруда виглядає цікаво та привабливо, там можна зробити оригінальні пам’ятні світлини на згадку про перебування у сонячному Скадовську на Херсонщині.

Історія «Будинку з колонами»

Поява цього незвичайного будинку у Скадовську датується 1910 роком. Він привертає увагу, бо має гарний вигляд, витончені античні колони, які неможливо не помітити.

Ця двоповерхова будівля була зведена спеціально на замовлення професора Одеського технічного університету Меттельштейна. Він переїхав з Одеси до Скадовська та закохався у красу цього краю.

Цей будинок можна вважати найгарнішим архітектурним творінням у Скадовську, тому тим, хто буде там відпочивати, точно слід туди навідатися та самостійно оцінити красу та вишуканість архітектури.

Місцеві жителі чимало цікавого знають про «Будинок з колонами». Якщо запитати у них, що особливого можна побачити у Скадовську, які місця відвідати, то цей об’єкт точно буде в такому переліку.

Які функції виконує «Будинок з колонами»

Побачити цю споруду можна за адресою вул. Покровська, 2-Б. У радянський період там розташовувався спальний корпус будинку відпочинку «Скадовськ». Зараз же у цій будівлі знаходиться Скадовський районний історико-краєзнавчий музей, у якому налічується понад 70 000 експонатів.

Сам музей було засновано ще у 1976 році. У 2009 році його було перенесено в історичний «Будинок з колонами», який ідеально підходить для цього. Засновником музею, а також першим його директором був Володимир Тимошенко.

Перед входом у будівлю відвідувачів зустрічають інформаційні стенди у гарних стилізованих рамах. Експозиції музею розповідають усім охочим про різні історичні періоди Скадовського краю.

Сходи, які ведуть на другий поверх споруди, обрамлені дивовижними картинами та світлинами Скадовська. Там можна побачити вишуканий Свято-Сергіївський собор, а також різні будови, які, на жаль, не збереглися донині.

У виставковому залі Скадовського музею часто відбуваються тематичні виставки, на яких презентуються роботи талановитих скадовських митців і майстрів.

Одним із найцікавіших місць у музеї є зал, де представлений рослинний і тваринний світ Скадовського регіону. Там дуже багато цікавих експонатів, які обов’язково привернуть увагу та справлять позитивне враження.

Окрім цього, там зберігається унікальна колекція, зібрана з особистих архівів Сергія Балтазаровича Скадовського. Це і фотографії родини, й інші цікаві речі, які належали першим поселенцям міста і більше розкажуть про його історію.

Таким чином, перебуваючи у Скадовську, варто неодмінно відвідати місцевий історико-краєзнавчий музей. Там вдасться поглянути на прекрасний архітектурний об’єкт Скадовська – «Будинок з колонами», а також більше дізнатися про історію та культуру цього краю.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.