Четвер, 23 Травня, 2024

Трагічна історія Херсонської телевежі

Перша сучасна телевежа з’явилася у 1956 році в місті Штутгарт. До появи залізобетонних веж використовувалися будь-які височини, старі сторожові вежі. Навіть у сучасному світі місцем під будівництво телевеж обирають найвищу точку міста. Оскільки від висоти будівлі залежатиме чистота хвиль, що передаються, і радіус охоплення. На їхньому «шляху» не повинно бути перешкод у вигляді гір чи хмарочосів.

Для невеликих міст, як Херсон, це не проблема. Але, для мегаполісів з районами висоток, будівництво телевеж стає проблемою. Так, у Токіо найбільша телевежа у світі 634 метри. Більше на нашому сайті kherson-future.com.ua.

Як вежу будували

У 21 столітті слово вежа, щодо сучасних телевізійних веж не зовсім актуальне. Бо бетонні вежі відійшли у минуле. На зміну їм прийшли суцільні металеві конструкції. Не такі грандіозні, як Ейфелева вежа в Парижі, але створені за тією ж подобою.

Перша телевежа у Херсоні з’явилася в 1961 році. Вона передавала одну з найпопулярніших передач на той час «Маяк». Її висота була 142 метри. У міру розширення функцій телевеж і телемовлення, виникала потреба в нових вежах з покращеним функціоналом.

Нову абсолютно залізну вежу почали споруджувати у 1991 році. Точніше, 1991 року було прийнято рішення про необхідність нової телевізійної вежі. Тоді Україна тільки починала вставати на ноги, і будівництво нової вежі тривало до 2005 року. Новобуд був заввишки 200 метрів і ще сам шпиль заввишки 194 метри.

Після того, як нову вежу ввели в експлуатацію, стару поступово розібрали. А шкода, з неї могла б вийти чудова міська пам’ятка. На жаль, така доля спіткала не лише херсонську телевежу.

Спочатку «на плечі» телевеж покладалася єдина мета – теле і радіомовлення. Хтось скаже, що телевежі це пережитки минулого. Адже їх єдина функція – це забезпечення картинок на вашому телевізорі. У 21 столітті сам телевізор вже став пережитком минулого, що вже казати про радіо. У міру розвитку кабельного та супутникового телебачення, необхідність у телевежах стала різко скорочуватися. Супутникова тарілка дозволяє херсонцям дивитися абсолютно будь-які телеканали, які, на жаль, перевершують місцеве ТБ. Але їхнє повне функціонування ніхто не припинив, оскільки на шпилях телевеж встановлюють свої прилади оператори мобільного зв’язку та інтернету. Але їх вагомість все ж таки стала знижуватися. Незабаром телевежі стануть пережитком минулого. Супутникове мовлення розвивається швидкими кроками. Він встиг зарекомендувати себе з найкращого боку. Оскільки телевежі легко вивести з ладу. Зі супутниками так просто не розібратися.

Падіння

Під час різних військових конфліктів телевежі стають головними цілями, оскільки, контролюючи їх, можна контролювати мобільний зв’язок і все мовлення в місті. Так сталося і з Херсонською телевежею. 3 березня 2022 року російські війська захопили телевежу та одразу відрізали мовлення українських телеканалів. Це було зроблено з метою покращення просування своїх пропагандистських ідей.

А у квітні того ж року окупантам вдалося запустити мовлення російських телеканалів. Але вже через тиждень після запуску російських каналів, українськими військами було завдано удару по Херсонській телевежі. Сама вежа не постраждала, але за словами місцевого населення, мовлення одразу припинилося.

Під час відступу з міста окупанти підірвали телевежу. На той момент у місті зник телефонний зв’язок і все радіо та телемовлення. Таким чином, росіяни намагалися виграти для себе час при відступі. І діяли звичним їм методом — руйнації.

Невдовзі після звільнення міста херсонці створили електронну петицію до президента України з проханням відновити телевежу. Бо місцеві вважають її головною візитівкою міста.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.