П’ятниця, 24 Травня, 2024

Історія лікарні ім. Афанасія і Ольги Тропіних у Херсоні

Мабуть, кожен херсонець бував у лікарні ім. Афанасія і Ольги Тропіних, яку в місті ласкаво називають «Тропінка». Вона розмістилася на вулиці Комарова та щодня приймає до себе пацієнтів. Але з історією цього закладу знайомі далеко не всі, хоча вона досить цікава та захоплююча. Більше інформації – на сайті kherson-future.com.ua.

Як з’явилася лікарня і чому вона має таку назву

У Херсоні довгий час не було медичного закладу для простих, пересічних містян. І лише в 1914 р. вони отримали можливість користуватися медичними послугами та завдячують цим братам Михайлу та Івану Тропіним.  

Тропіни були купцями, які стали популярними в місті завдяки своїй благодійності. Їхніми стараннями відкривалися училища та школи, вони допомагали закупляти підручники та різне обладнання. Спостерігаючи за життям звичайних містян, брати помітили їх гостру потребу в лікарні, яка б змогла вирішити чимало їх проблем.

Листування братів з чиновниками щодо виділення землі для будівництва тривало близько двох років. І нарешті відповідне місце було знайдене – поруч з Олександрівською площею, неподалік розташовувалося старообрядницьке кладовище, а ще далі були поля з балками, куди вивозилися міські нечистоти.

Одним словом, місце не з найкращих, але хоч щось. Проєкт будівлі під лікарню був створений Давидом Бунцельманом. Фінансування закладу взяли на себе брати Тропіни.

Зважаючи на те, що будівництво було розпочате зусиллями Тропіних і саме вони утримували лікарню, міська Дума прийняла рішення назвати її «Лікарнею імені Афанасія і Ольги Тропіних, спорудженою на кошти їхніх спадкоємців».

У 1914 р. було відкриття лікарні. У цей же день там відразу почали приймати хворих. Усього лікарня мала шість будівель. Хірургічний корпус був головним і мав найбільші масштаби.

З того часу лікарня ім. Афанасія і Ольги Тропіних стала «народною» будівлею, де приймали простий люд. Територія цього закладу була завжди прибраною та гарною. Влітку там можна було насолодитись купою зелених дерев і квітів, співом птахів.

До речі, там досі є дерево, посаджене працівниками лікарні та братами Тропіними в день відкриття.

Газети міста були засипані подяками для співробітників закладу. Лікарня справді багато чого змінила в житті звичайних людей, дала багатьом із них надію, на яку вже майже ніхто не сподівався.  

Сучасна «Херсонська міська клінічна лікарня ім. А. і О. Тропіних»

З 1995 р. лікарню очолює лікар Л. Ремига. Цей медичний заклад сьогодні вважається одним із найпопулярніших у місті. Туди щодня приходить величезна кількість людей, що свідчить про статус закладу та професіоналізм його працівників.

У одному з кабінетів лікарні створений музей, де зберігаються й старі, й сучасні світлини, різні медичні інструменти, безліч документів тощо. Коли розпочиналася робота зі збору експонатів, учасники й не здогадувалися, що назбирається настільки багато різноманітних цікавих предметів і документації. Все це ледве розмістилося у невеличкому кабінеті лікарні.

Історія цього медичного закладу дуже цікава та допомагає зрозуміти цінність лікарні сьогодні. Херсонці мають знати таку історичну інформацію, адже вона є частиною їх рідного міста та дозволяє краще його пізнати. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.