Четвер, 23 Травня, 2024

IT та війна: чого чекати херсонським айтішникам у майбутньому

Про Херсон багато хто знає, як про морський курорт, місто тисячі троянд і батьківщину найсмачніших кавунів. Але це далеко не всі переваги міста та регіону. До 2022 року Херсон був досить перспективним у сфері IT. Багато провідних IT компаній розглядали його як притулок для ведення бізнесу. Тисячі херсонців працювали в цій галузі та процвітали в ній. Але війна все змінила. У листопаді 2022 року Херсон деокупували сили ЗСУ. Херсонці стали вільними, але бізнес частина міста ще довго буде відновлюватися. Це ж стосується й IT сфери. Більше на нашому сайті kherson-future.com.ua.

IT під час війни

Після перших місяців війни багато підприємств України змогли підлаштуватися під сучасні стресові реалії. Навіть бізнес у прифронтових містах вистояв. Але на окупованій території все було складніше. Незважаючи на те, що IT компаніям не потрібне багато місця, є один важливий для них момент — наявність інтернету та електроенергії. А з цим були проблеми у Херсоні під час окупації.

До 24 лютого 2022 року в Херсоні працювало багато IT компаній. Деякі з них із початку війни закрили свої офіси, техніку передали на потреби ЗСУ. А своїх співробітників вони підтримали додатковими виплатами, які б дозволяли їм виїхати з Херсонської області та продовжити працювати в безпечному місці. IT це та сфера, де працювати віддалено почали ще задовго до світової пандемії.

Співробітники деяких компаній продовжували залишатися в Херсоні та працювати з підвалів, укриттів, бомбосховищ. Це стало яскравим показником незламності херсонського духу.

Онлайн-сервіс замовлення таксі також не залишив Херсон. Через нездатність працювати з українськими операторами мобільного зв’язку їм довелося пристосуватися до нових реалій. І все для того, щоб не кидати херсонців віч-на-віч з окупантами.

Майбутнє херсонського IT

Незважаючи на звільнення Херсона від російських військ, місто все ще перебуває у небезпеці. Взимку 2022-2023 року місто стабільно обстрілювали росіяни, що робило роботу багатьох підприємств знову неможливим.

Більшість компаній не планують повертатися до Херсона. Це спричинено деякими причинами. Одна з яких, та що більшість співробітників IT сфери ще на початку війни виїхали з Херсона. Колектив розкидало по всій країні, але він продовжив працювати. Це показало, що необхідність офісу в Херсоні переоцінена. До того ж у місті все ще небезпечно фізично. Багато IT компаній не рекомендують своїм співробітникам повертатися до Херсона. Тому що, крім непридатних для роботи умов, є ще й ризик для життя.

Теж стосується й різних онлайн-бізнесів — доставки їжі, таксі тощо. Дехто з них припинив свою роботу 24 лютого 2022 року. І після деокупації не поспішають повернуться, бо не хочуть нести моральної відповідальності за постраждалих співробітників. Хоча їхня фізична відсутність у місті несе в собі безробіття.

Майбутнє українського ІТ дуже перспективне. Багато IT фахівців та глав міжнародних та вітчизняних компаній вважають, що після війни в Україні буде IT БУМ. Фахівці – економісти і досвід минулих війн свідчать, що післявоєнні роки не менш тяжкі, ніж воєнні. Але Україна встигла зарекомендувати себе як сильного гравця. І після закінчення війни інвестиції можуть хлинути в Україну потоком. І сферу IT цей потік не омине. Тож майбутнє українського IT ринку дуже позитивне.

Головним гравцем тут є держава. Владі міста та державі після війни потрібно буде сильно напружитися, щоб зробити все можливе для залучення IT фахівців у регіон. Але якими б нереальними та складними не здавалися завдання, результат окупиться і з лишком. IT бізнес такий самий бізнес, як і всі інші види діяльності. І перше що він принесе – робочі місця. А це потрібно будь-коли.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.